*

1. mezarindan asla taze ciceklerin eksik olmadıgı sanatci.sanirim esi hergun ziyaret ediyor da yeniliyor cicekleri.(yada mezarlarda su satan cocuklara para karsiligi yapılıyordur)
  2. oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm aktör. girdiği tiplerin veya karakterin hakkını veren, sadece iş olduğu için oyunculuk yapmayan bu iş için kafa patlattığı her halinden belli olan şahsiyet.

o kendisini satan kadına
    - bu da bana yapılır mı? ben seni gönlümün en güzel yerine koymuştum halbuki, ama ne yapalım be bu da varmış kader de.
    gibi laflar ederken, film senaryosu pek mantıklı olmasa da sizi o duygunun içine sokuverir. mimikleri ve özellikle vurguları son derece başarılıdır. ayrıca kendisi bi dönem gençliğinin idölü olmuştur, keşke o dönem gençleri arasında alabilseydim yerimi...
  3. sadri alı$ık selamı ile akıllarda yer etmi$, artık ya$amayan bir külhan kültürünün beyazperdedeki temsilcisi...
  4. ibrahim sadri'nin şiirlerinde(bkz: ibrahim sadri) çokça kulladığı isimlerden biri..ama bu onu yeterince tanımlamaya yetmiyor..türk tipi şarlo iddalı 1 laf olmakla beraber öyle olan iyi oyuncu