şükela:  tümü | bugün
  • bu da mı ofsayt hakim bey! (şakayla karışık filminden)

bu gün müjganda bi haller vardı. gazozunu içmedi.... bu gün müjgan güzel bile değildi...
    gözleri dört defa lacivertti müjgan'ın (ah müjgan ah)

mujgan ın cocugunun ismi koray'dır ve hüsnü'nün yorumu şöyle olmuştur:"evlenseydik bu çocuk bizim olacaktı müjgan ve de ismi ahmet, mehmet, cemal gibi bir şey olurdu heralde.."(ah mujgan ah)

zııt, yazzaneye uğra... (turist ömer)

turist ömer derler benim adıma adıma, bakmayanlar pişman olur tadıma amaneyyyy
    sabahları 1 kadeh, akşamları 5 kadeh neşemide bulunca dalgamada bakarım amaneyyyy,
    turist ömer diyolar birbirlerini yiyolar...

beni ararsan fabrikanın en fiyakalı koltuğunda oturmakta, atlastan fistan dokumakta ve de james bond romanları okumaktayım
    (galiba böle idi) heyyy yawrum heyy(gırtlaktan dramatik bir ton ile)
  • bir filminde sevdigi kadina kompliman yapmaktadir :
    - seni gördügüm an zipkin yemis orkinosa döndüm!
  • "bu da mı gol değil?"
  • -spak üç çay çek bize ordan , demli olsun.
  • - o tabancayla ben sana bi şey yapardım ama o film bu film diil işte
  • turist ömer yamyamlar arasında filminde adamlar bunu tam öldürecekken bir şopar ve bir kadın ismi beyaz kaplamıydı neydi bunu kurtarırlar:
    kadın-biz seni kurtarmasaydık ortadan kaldıracaklardı
    turist-nereye koyacaklardı yanamı?
  • (bkz: ah mujgan ah)
    $u yeryuzu denilen dunya senin gibi guzel gelin gormemi$tir ve de gormeyecektir mujgan
    gozlerı dort kat daha lacıverttı bugun mujganın.
    bir gariplik vardı bugun mujgan da.ne bileyim mujgan bugun guzel bile değildi abicim.
  • erol büyükburçla oynadığı ismi hatırlanamayan bi filminden yatakta viski içerken;
    - sen viski misin, peki rakı kadar erkek misin
  • horoz nuri (bkz: vahi öz) ve bediyya'nın kavgasını izleyen arkası dönük kızların popolarına bakarken:

-ohhh ahmetlere * bak ahmetlere..!
    -ayyyy sapıkk

gibi yarmı$ geçirmi$ replikler vardır..