şükela:  tümü | bugün
 • tiyatronun hastasıyım ticaretin adamıyım zihniyetiyle insanların duyguları ile oynanan, paralarının ve emeklerinin sömürüldüğü işin tepesindeki insanlara yalakalık yapanların prim yaptığı, nedenleri niçinleri sorgulayan insanların aforoz edildiği hocaların bile her sene uzaklaştığı balon yer.
 • istanbul cihangir de bulunan, kultur merkezi . web sayfasi http://www.sakm.net/
 • 15-28 haziran arası, 3. gençlik tiyatro festivaline ev sahipliği yapacak olan kültür merkezi.
 • kurs ücreti için aldıkları teminat senetlerini bankaya tahsile veren, uyanık tüccar zihniyetiyle yönetilen sanat, sanatçı, eğitim kültürlerinden uzak bir yer...
 • yönetimin "biz halk adamı sadri alışık'tan yola çıkan bir kültür merkeziyiz ve öğrencilerimize her türlü kolaylığı tanırız" şeklinde bir iddiasının olduğu ancak ve ancak bu iddiayla çelişen tavırlar sergilediği, canım sadri alışık felsefesinden çok uzak olan bir kurum.

  senaryo yazarlığı kursunun 1. kuru için 4 ay boyunca 350 tl ödemek zorundasınızdır. (kurs haftada 1 gün olmak üzere 4 saattir.)

  bir gün kurs arkadaşlarınızla sohbet ederken iki kişinin erken kayıt ile 1100 tl'e (sanki otel'e rezervasyon yaptırılıyor!) bir diğerinin "sıkı pazarlık" yaparak 1200 tl'e kaydolduğunu, kalan kişilerin ise 1400 tl'e kaydolduğunu öğrenmişsinizdir. aradaki fiyat farkı sizi sorgulamaya iter ve artık kursun 2. kuruna indirimle kaydolmak istemektesinizdir doğal olarak.

  bu kararı grupça aldığınızdan yine grup olarak hareket etmeye karar vermişsinizdir. bu grup hareketi "yönetim kurulu" tarafından anarşist bir hareket olarak algılanır ve size cevaben "grupça hareket ediyor olmak uygunsuz kaçtığı için 1400'den 1 tl bile inmeyeceklerini" söyleyip, devamında "keşke bireysel olarak başvursaydınız, biz her zaman öğrencimize destek olmayı severiz." diyerek size "nerede hoşgörü", "nerede halk adamı büyük usta sadri alışık" diye sorgulamanıza sebebiyet veren paracı bir kurum.

  kurum bu söylemlerine rağmen "çarşambaya kadar bekleyin, indirim talebinizi dilekçeyle bize getirin, kurulca görüşüp sizi arayalım" gibi yine kendileriyle çelişen bir öneride bulunmuştur. bekleriz ne yapalım.

  sadri alışık'ın kemikleri sızlamıyordur umarım. çok severim kendisini. adının böyle bir kurumda olması çok üzücü.
 • 26 aralık cumartesi günü ankara'da kurum bünyesindeki çolpan ilhan sahnesinde cuma boynukara'nın yazdığı ve edip tümerkan'ın yönettiği yoksun isimli oyunun prömiyerini yapacak olan kuruluş.
  oyun, pulitzer ödüllü fotoğrafçı kevin carter'ın son gecesini anlatıyor ve musa kazım öney , miray tuğçe özer , diyar güldoğan ve ırmak tuğcu sahneyi paylaşıyorlar.
 • (bkz: #63295853)