• yazar / ba$khada bi$i bilmiyorum hakkinda
  • tambur ustasi, besteci. gecen yil unlulerle ilgili bir kitap cikardi, bayagi sansasyon yaratti, ozellikle assolistlerin kimi ozellikleri, bulent ersoy`un erkekken(!) yaptiklari falan filan...
  • sisli bir eylul gecesi isimli 2004-sonbahar cikisli albumun sahibi. daha once pek cok kez bir adim geride tanbur calarken dinledigimiz sanatci bu albumle daghan baydur'un gaziyla one cikicam deyip ses vermistir ama ne yazik ki keske vermeseydi dedirtmistir. sanatci bazen bir adim geride de olsa dinleyicinin gonlunde, kulaginda hep bir adim ileridedir.
  • benim on yıldan fazladır feyz almak şerefine eriştiğim, türk musikisini öğrenme zevkini tattığım canım hocam. allah uzun ömürler versin. hocam demekten onur duyduğum insan, ikinci babam.
  • bak işte güzelim mevsim ilkbahar
    karşıki dağlarda duman izi var
    aynaya baksan da sen göremezsin
    boyunda körpecik fidan izi var

aylar senelerden umudu kesti
    ne olduysa birden aklıma esti
    caddenizden geçtim dün akşamüstü
    çık da bak yerlerde kurban izi var

kurban isimli kürdilihicazkar şarkısı... ellerine, emeğine sağlık hocam
  • rahmetli payidar demir'in kayinpederi olan tamburi.
  • oğlu harun'un vefatinden sonra damadı payidar'ı onun yerine koyan, onu da maalesef kaybeden allah'ın sabır verdiği insan. allah korusun kendisine birşey olacak diye ödüm patlıyor. merak etme hocam burada bir evladın daha var.
  • necdet yasar isminden bihaber insanlar tarafından yaşayan en büyük tanbur üstadı olarak nitelendirilen kişidir. gerçi bu sözcüğün doğru yazılışının tanbur olduğunu bile bilmeyen kişiler necdet yaşar'ı ne bilecek...
  • depremden önce yazları, yalova'da, enginsitesi'nde oturan tamburi.
  • sisli bir eylül gecesi adlı chill-out bir albüm çıkarmış tanburi. trompette şenova ülker klavyede efe bahadır ve manevi rehber olarak dağhan baydur vardır albümde. vokalde tanburda olduğu kadar başarılı değildir lakin.
hesabın var mı? giriş yap