şükela:  tümü | bugün
  • satoshi nakamoto'nun gercek adi.
  • 2008 yılında çıkan bitcoin'i 2006 yılında almayı başarmış bir ticari zeka. boş demiyoruz erken kalkan yol alır diye.

adamın hikayesi baştan sona düzmece. 19.800 dolara çıkınca satmışta 11.500 den almışmış.

ayrıca kendi ürettiği coine 100 dolar değer biçmiş.

hayır işin kötüsü buna inanacak yatırım yapacak adamlar çıkacak. doğal olarak dolandırılacaklar. sonra vay efendim coin dünyası balon.
  • (bkz: sadun özkaya)

- lan dedim, reyiz dönmüş de tokada mı başlamış yeniden. çok da yanılmamışım sanırım, ama bu başka sadun'muş. ne isimmiş amk, ahaha
  • 2008'de başlayan kripto para serüveninde 20 (!) yıllık deneyimi olan şahıs. kendisi saadet zinciri değilmiş, gazeteye ilan vermiş.

daha kaç yıldır var olduğunu bilmediği bir sektör için kendini uzman ilan edenler ülkesi burası.
  • 2006 yılında 8.000 adet bitcoin'i 54 dolara aldığını söyleyen/iddia eden kahverengi deri ceketli abimiz.

ağğğbimm. selamlar.

gazete röportajında ; "şu anda 80 milyon dolar civarında. ben bunu exchange'lerle 570 milyon dolara döndürdüm. hiç yapılmayanları yaptım. 570 milyon dolar bitcoin en son 19 bin 800 dolara çıktığı zaman 1 milyar 150 milyon dolar oldu. o zaman sattım. 11 bin 500 dolara düştüğünde tekrar aldım. şimdi ben bunu satmaya kalksam bitcoin etkilenir. bitcoin bu sene 300 bin dolara kadar yükselebilir" demiş.

öeh.
  • 10 yılı dolmayan sektörde 20 yıllık geçmişi olduğunu iddia eden scamci.