şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul 6.sulh ceza hakimliği'nin safa eğitim yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nın talebi üzerine verdiği 2017/2715 d.iş sayılı ve 28.07.2017 tarihli kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • mahkemenin her kaynaktan silmiş oldugu 26 nisan 2016 tarihli habere konu olan vakıftır.

  önbellek falan kasmadan erişilebilecek haber linlerinden biri bu (şimdilik):
  http://gazeteyolculuk.net/…n-haberine-erisim-engeli
 • uzak durulması gereken, türkiye'yi tarikat yuvasına çevirmeye çalışan, vakıf adı altında din istismarı yapan yerlerden sadece biri.

  bu vakıfların * * çatısı altında da her türlü pislik, tecavüz, taciz cart curt yapılıyor ve entry silerek kendilerini aklamaya çalışıyorlar. unutturulmaması gereken bir konu.
 • bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak adına, bugün de bu konuyu hatırlatmak gerek...

  bir çocuğu taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan vakıf hocası "okan ç"nin haberlerini bu sansür dünyasında bulmak gerek.

  yalnız kişisel bilgilerin gizliliği adına bu zanlının ilk adının açık açık ifşa edilmesini habercilik etiği açısından yadırgadım. okan ç yerine o.ç. dense daha etik olurmuş. (isim gizliliği babında..)
 • o.ç. isimli zatla ilişiklerini kestiler mi? yoksa hâlâ ilişkileri devam ediyor mu? diye kamuoyunu aydınlatmaları gerekir.
 • bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak adına, bugün de bu konuyu hatırlatmak gerek...
  vakıf hocası o. ç. hakkında yeni gelişmeler var mıdır?
 • --- `haber alıntı` ---

  kayseri’de tarikat vakfı olan safa vakfı’na bağlı merve koleji’nin okul gezisinde öğretmen okan ç., 13 yaşındaki bir kız öğrenciye cinsel istismarda bulundu. şikâyet üzerine öğretmen okan ç. 12 nisan günü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  cinsel istismara ve çocukların denetimsiz tarikat okullarında eğitim almasına tepkiler gecikmedi. ensar vakfı’na destek açıklamasına imza atan safa vakfı, bu tepkiler üzerine bünyesinde bulunan merve koleji’nde yaşanan cinsel istismarı örtbas etmek amacıyla mahkemeye başvurdu. istanbul 9’uncu sulh ceza hakimliği, “yine tarikat yine cinsel istismar’’ başlığıyla yer alan haber için erişim engeli kararı verdi. karar üzerine haber erişim sağlayıcıları birliği tarafından engellendi. kaynak

  --- `haber alıntı` ---
 • adiyla gunes gibi dogan vakif.