şükela:  tümü | bugün
 • muhabirlik, yazarlik, radyo programciligi kariyeri çokça serkan seymen ile kesisen kisi. açik radyo'da bir aralar varolan ve fakat yayin koordinatörünün saçmasapan bir tespitine kurban olup kizaga çekilen (aslinda yayindan kaldirilan) "bu dünyada hersey yalan" programinin diger adami. keyifli bir insandir kendisi..
 • yolsuzluğun yüz yıllık tarihi adlı mühim kitabın yazarı.

  son derece zeki, çevik ve ahlaklı bir yazar, gazeteci, araştırmacı, televizyoncu.

  1990'ların başında yaptığı megaloman adlı radyo programıyla öncülük etmiştir. daha sonra açık radyo'da bu dünyada her şey yalan adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

  uzun süre bazı televizyonlarda çalışmış, eserleri birtakım ödüllere layık görülmüştür.

  cool ve dostcanlısı bir entelektüel .
 • 1967 yılında tokat'ın niksar ilçesinde doğdu. 1989 yılında istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'ni bitirdikten sonra özel sektörde değişik alanlarda çalıştı. medya dünyasına radyo mega ve açık radyo'da yaptığı programlarla girdi. gazeteciliğe ise 1994 yılında nokta dergisinde başladı. daha sonra sırasıyla radikal gazetesi, kent tv, süper kanal ve tv8'de muhabir olarak çalıştı. 2001 yılında çağdaş gazeteciler derneği'nin tv programı dalında "yılın gazetecisi" ödülünü aldı. yapı ve kredi bankası tarafından çıkarılan 'cumhuriyetin 75 yılı ansiklopesdisi'nin araştırma grubunda yer aldı.
  kitaplari

  yolsuzluğun yüz yıllık tarihi
 • - şafak altun’un son yıllarda yeni yeni kitaplar yazdı ve kitap sayısı yediyi buldu. yolsuzluğun yüz yıllık tarihi kitabının ardından türk popüler tarihinde ilkler; inovasyonla başarıyı yakalayan türkler; ilk hedef akdeniz’di, ikinci hedef iktisat; türk işadamının bilmesi gereken 101 ekonomi hikayesi, olay ve kişileriyle popüler ekonomi sözlüğü ve türkiye yabancı sermayenin tarihsel gelişimi isimli kitapları yazmıştır.
 • ünlü gazeteci-yazar şafak, yeni bir kitap daha çıkardı. büyük olma muhteşem ol isimli kitap özünde inovasyon üzerine. fakat diğer inovasyon kitaplarından oldukça farklı. küresel kriz ve iklim değişikliğiyle birlikte, değişen yeni ekonomi düzeninin ne yönde değiştiğinin ipuçlarını veriyor. şiddetle okunması tavsiye edilir. bu son çalışmayla birlikte yazdığı kitap sayısı 10’u buldu.

  bu arada ben onun asıl olarak zeki triko’nun kurumsal tarihini anlatan yeni kitabını merak ediyorum.
 • made in zeki adlı zeki başeskioğlu'nun yaşamını anlatan kitabı yayımlandı. ayrıca kendisi geçen hafta itibariyle cnn türk'te haber editörü görevine başlamıştır. laf aramızda yeni kitapları da yoldadır.
 • popüler ekonomi masalları isimli yeni kitabı elma yayınevinden çıkmış araştırmacı, gazateci, programcı şahıs.
  kitabı başarılı olmuştur nitekim, kolay ve hevesle okunuyor.
 • afili filintalara çok hoş bir yazı ile giriş yapmış:
  ilk kadın yazarlar üzerine; "fatma aliye ve zafer hanım"

  güzel olmuş, devamını bekliyoruz.
 • afili filintalar'da türkiye'nin ilk profesyonel banka soyguncularıyla ilgili bir yazı yazmış ve o günün gazetesiylede desteklemiş. yazı haricinde gazete çok dikkatimi çekti.
  http://www.afilifilintalar.com/…-“afili”-bir-adamdi