• iç mimar diye tanımlanmış ama kendisi bir iç mimar değil.

kendisinin iç mekan tasarımı dehası yeni gelinlerden hiç bir farkı yoktur. hatta bazı gelin evi yarışmacıları kendisinden çok daha başarılıdır.

bir de orada burada mimar sinan iç mimarlığı kazandım ama gitmedim diye dolanıyor. bu da koca bir yalan. hiç bir yılın asil veya yedek kazanan listesinde adı geçmemektedir.
  • tasarım okumadan kendi kendine tasarımcı ünvanı vermiş, rapido-autocad falan görse karakola bomba diye götürecek bir adamken medya tanrılarının el vermesiyle "islami tasarımcıyım ya ben, ezan okuyan secaade var çin'de, bana ne ya ben tasarımcıyım gidin başımdan" diye gezen şımarık ve boylu bir arkadaş.
  • başka sayfalardan aldığı fotoğrafları paylaşıyor deyip bir de kanıtladığım entry'i sildirtirmiştir. aynı şekilde instagramına yazığım yorumu silmiştir. çok delikanlı adamdır. yaptııklarıyla gurur duyar her zaman!
  • az önce instagramda gezinirken denk geldim gönderilere bakarken ingilteredeki mimarlık ofisinin yaptığı tasarımı gördüm.attığı resmin altına ben yaptım yazmamış uyanıkça davranarak iyi akşamlar , hayırlı cumalar , günaydın gibi başlıklar kullanmış.tabi diğer resimleride google görselden aratınca hiç birisinin kendisine ait olmadığını fark ettim.yorumlar yapılıyor kendisine şahane , ellerinize sağlık , falcoa’ nın evi mi ? gibi.tabi üzüldüm açıkçası başkasının emekleri üzerinden prim yapıp kendince piyasa oluşturmasına.üniversite mezunu değil , tasarımcı kimliğinin ne kadar iyi olduğu sayfasında kendisine ait 15-20 gönderi dışında tamamının başkalarına ait olmasından anlıyorsunuz.
    büyük ihtimal bu şekilde işler alıp 3-4 bin tl’ye işe aldığı iç mimarların tasarım ve teknik gücüyle birşeyler yapıyor.
    para kazansın tabi sözüm yok ona ama başkalarının emeklerini kendi showroom’u - vitrini yaparak değil.
  • kendisi bugün georgios tataridise ait 1 hafta önce yayınlanmış tasarımı; kendisine ait gibi instagram profilinde yayınlamıştır. neden kendisine aitmiş gibi diyorum ? çünkü tasarımcıyı etiketlemediği, yorumlarında da belirtmediği gibi, gerekli uyarılara rağmen yapılan uyarıları üşenmeyip tek tek yorum bölümünden de silmiştir. tasarımın sahibi hikaye bölümüne “copy paste designer” yazarak kendisine selam çakmıştır çünkü paylaştığı gönderiden sonra tasarımcıyıda engellemiş. (bkz: copy paste designer)
    edit:gönderiyi silmiş beyefendi.
  • soyadının hakkını veren çakma tasarımcı.

iç mimarım diyor ama hiç mimar değil.
  • ilginç bir ad soyad kombinasyonu. aynı zamanda şu haberden anlıyoruz ki islami burjuvazi'nin çok tercih ettiği bir iç mimarmış kendisi.

http://pazarvatan.gazetevatan.com/…13740&yaz=g�ncel

haberden bir parça:

"boğaz izlensin diye evin çatısına dönen kamera yerleştirdik

evde sürekli boğaz manzarasını izlemek için plazmalar ve kameralar kuruyormuşsunuz. bunu talep eden müşteriniz mi oldu?
    yaptığım villa boğaz manzaralıydı. evin de odalarına, salonuna, birçok köşesine farklı büyüklüklerde plazmalar yerleştirdik. boğaz’ı izlemek için de evin çatısına 360 derece dönen kameralar koyduk. bu evlerin güvenliği için zaten bu tür sistemler kuruyoruz. boğaz görüntüsünü 24 saat evin içine verdik. yatağına yatıyor, dilerse boğaz’ı izliyor.

kâbe’yi de izletiyormuşsunuz...
    doğru. bunu yapınca “niye kâbe’yi izlemesinler” diye düşündüm. talep de vardı.

24 saat kâbe’yi mi görmek istiyorlar?
    aynen. bunu da sağladık birkaç eve. teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz."

yaratıcı adammış. vesselam.
  • bir yukarıdaki entrye göre #138391577 (ayrıca bkz: görsel) diplomasız, diplomalı olarak yapılan bir mesleği icra etmede herhangi bir beis yokmuş.
    neymiş? mimari tasarımcılık, çıkarklık ile öğrenilebilen bir meslekmiş çünkü, entry sahini yazara göre. nitekim, celebrity olan dünyaca ünlü müşterileriniz varsa otomatik olarak o mesleğin erbabı sayılabiliyormuşsunuz.
    yaptığınız mesleğin okulunu okumadan dünyaca ünlü isimlerden talep almanız durumunda diploma belgesine ihtiyacınız da yokmuş. (bahsi geçen kişi sanki modernizm ve minimalizm duayeni tadao ando, o da alaylıdır ama o yıllarda izin verildiği şekli ile mimari ofiste on sene çıraklık yapıp bir sınavı verip mimar olmuştur)

türkiye'nin diplomasız şahıslardan ne çektiğini bilmiyormuşuz gibi susup buna hak verelim, çünkü düzgün birine benzemeniz kafi.

şafak çak'ın şahsına gelirsek, ben 2010'un başlarında, önce jennifer lopez'e yaptığı yatak, sonra islami/mutaassıp sosyetenin mimarı şeklinde internette kendisine denk geldim. o zamanlar kendisinin bir diploması olmadığını bilmediğim gibi, sadece bu ne zevksiz, orantısız, dilsiz tasarımlar şeklinde içsel bir düşüncem olmuştu. ama sonra yukarıdaki yazar sağolsun, gittim ve kendisinin, hemen hepimizin anneannesinin evinde olan kütüphaneli divanın tasarımcısı olarak babasını işaret ettiğine denk geldim*. öyle ki bu divandan bahsederken de "hepimizin anneannelerinin evinde bulunan, üzeri radyo ve kapaklı dolaplı çekyat büfe" şeklinde bahsetmesi konudan uzak kaldığını gösteriyor (radyo mu?!?).

youtube video burada kendisini anlatıyor, biraz dinleyeyim dedim, çok haşarı çocukmuş(kendisi haşere diyor), neymiş legoların talimatlarını uymayıp kendince tasarımlar yapıyormış. holly fuq. really, is it legal? bu onun ilk tasarımcı kimliğinin göstergesiymiş misal. neyse sonra müzik kulağı çok iyiymiş de, ilkokulda bayrağı hep o taşırmış vs... egosantrik ile narsizm arası bir şey video, ben bu kadar izledim. yukarıdaki arkadaş izlesin, o boktan işlerden zevk alıyor belli ki.
  • şu adama bir kişi daha iç mimar yazarsa yeminle küfürü basıcam artık. off arkadaşım tıpkı doktorluk mühendislik veterinerlik diyetisyenlik öğretmenlik gibi iç mimar olmak için önce üniversitede iç mimarlık okumak gerekiyor. bunu anlamak idrak etmek ne kadar da zormuş ya... arkadaşa en fazla tasarımcı filan diyebiliriz. dahasını zorlamayın valla kurtarmıyor bize gelişi bu babacım. hadi başka kapıya hadi.. yormayın beni.
  • çok basit sözcükleri bile* yanlış yazmasına rağmen ingilizce içerikli gönderi yapmakta ısrarcı kişi. yapmasa, türkçe yazsa, daha asil olacaktır.

funda esenç için yaptığı yorumu da aşırı ortadoğulu ve seksist bulduğum adam. bahse girermiş de bu kadın 60 kedisi olan, bekar, bik bik bik bir kadınmış. *
hesabın var mı? giriş yap