şükela:  tümü | bugün
  • ne muhteşem olur lan bence kesin aday çıkması lazım
  • oldurtmazlar
  • çok istediğimdir. kendisi ister mi bilemeyiz tabi. fiziksel kondusyonu sürekli seyahate izin verir mi burada düşünülebilir. ama bence modern türkiye'nin olması gereken ilk kadın cumhurbaşkanı olmalıdır, karakteri ve hanımefendiliğiyle.
  • cumhurbaşkanı olmak için 40 yaşını doldurmuş olmal gerektiğini ve şafak pavey'in 38 yaşında olduğunu bilmeyen ve araştırma gereği duymayanların takebidir.(bkz: google it)
  • sonsuza kadar 38 yaşında kalacağı için olmayacak haberlerini aldığımız durum.
  • hatay spor'un süper lig şampiyonu olma olasılığına eşdeğer durumdur.

1. yaşı tutmuyor
    2. tutsa bile seçilmesi imkansızın imkansızın imkansızı.
  • yaşı sebebiyle mümkün olmayan durum, lakin gerçekten gönül rahatlığıyla oy verilecek kimse.
  • yürekten desteklediğim hebe.
  • yürekten değil kürekten bile desteklemediğim ütopik temenni

olmaz kardeşim. adil şeffaf... ne derseniz işte o seçimi yapın, bu millet pavey'i seçmez. karşılığı yok bu temenninin. solculuk ile aptallık yanyana durduğunda üzülüyorum. zira solculuk zekayla paralel olmalı bence

pardon, kim bu şafak hanım? kendisini ne kadar tanıyoruz? bu ülke siyasetine ne katmış? şu ana kadar neler yapmış? neler başarmış? kaç seçim kazanmış?toplumdaki karşılığı ne? bana akademik linkler göndermeyin, anadolu'nun köyündeki kasabasındaki amcalar teyzeler bu hanımefendi hakkında ne biliyor onu söyleyin. oyu onlar verecek. çoğu internetin ne olduğunu bilmeyen insanlar...

rte gibi bir siyaset ustasının karşısına çıkacak üstelik. her şeyden önce siyasi dili çok iyi kullanmalı. ağzı laf yapmalı. retorik üstadı olmalı. espritüel olmalı (şu ana kadar saydıklarım bu ülkede rte dışında selo'da var). ve bunu üzülerek söylüyorum ki, "erkek" olmalı, hatta uzun boylu veya en azından görece yakışıklı bir erkek olmalı, "sünni" olmalı ve -gerçekten utanarak ve üzülerek söylüyorum ki "bedenen sağlıklı" olmalı. çünkü biz, "güce tapan" ve güçlüyü seven bir toplumuz. bkz. cem uzan...

dost acı söyler. şimdi isterseniz kötüleyin. eğer chp böyle bir aday koyarsa rte'nin 2019 zaferi hayırlı olsun (ki şu anda bile açık favori zaten)

toplumun bütün kesimlerinin sevdiği ve ağzı inanılmaz laf yapacak sünni, görece zengin, görece yakışıklı, siyaset diline çok hakim ve espritüel bir adam bulun. ne yalan söyleyim, benim aklıma cem yılmaz geliyor valla :)