şükela:  tümü | bugün
 • iddiaya göre 31.03.2015 tarihinde savcıyı rehin alan dhkc üyesi. ne kadar doğrudur bilemeyiz.

  http://i.imgur.com/9w3qeft.jpg
 • 2013 yılında şöyle bir habere konu olmuştur. istanbul üniversitesinde hukuk okumuş olması olayla örtüşüyor sanki. fakat 2013 te yakalanmış tabi çıkmış da olabilir aradan 2 yıla yakın bir zaman geçmiş.

  http://www.bugun.com.tr/…enin-feryadi-haberi/746626
 • büyük ihtimal avukat kimliği ile adliye sarayına girip rehin alma işlemini gerçekleştiren olası eylemci.
 • şu kişi.

  ayrıca:

  (bkz: dhkp-c eylemcilerinin sesli mesajı)

  bir diğeri için: (bkz: bahtiyar doğruyol)
 • allah rahmet eylesin dediğim eylemcidir. biz bu devleti tanıyoruz. daha çağlayan önünde bir sürü tehditler savurdu vali.
 • teröristtir, hakettiğini bulmuştur.
  bu ülkenin cumhuriyet savcısını vurmuştur.

  twitter'da yazılanlara göre kimliği: türk, sünni aile, giresunlu, istanbul üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisi.

  https://twitter.com/…ealtime&q=#şafakyayla&src=hash

  twitter'da adına methiyeler düzenler, "terörist" kelimesinin ne anlama geldiğinden bihaberler sanıyorum.

  sapına kadar da gezi direnişçisiyim, yaptığı şey geziyi ortadan ikiye bölmekten başka hiç bir işe yaramadı.

  geçmiş olsun hepimize nasıl bir numara döndü artık anlayacak takatim kalmadı ama bundan sonra şafak yaylacı gezi direnişçileri ve şafak yaylacı olmayan gezi direnişçileri var.

  sosyalist devrim lakırdısı yapan hayalperestler devrim sonrası 30 milyon yobazı istibdatla yönetebileceklerini sanıyorlar. ne olacak devrim yapsan? hiç seçim yapmadan kaç yıl dayanabileceksin? peki ilk seçimde ne olacak? ben söyleyeyim bir kaç yıl geçmeden daha şeriatçı, daha orta doğulu, daha gerici, daha hukuksuz, daha zalim bir iktidara mahkum olacaksın. oysa reel dünyadan kopuk maceraperestlerin küfettikleri kemalizm bile 80 yıl iyi kötü idare etti bu memleketi.

  gezi, bu bozuk ortadoğu topraklarında daha yanmadan sönecek bir saman alevi misali sosyalist devrimcilik hayalperstliği değildir. gezi bu geri toplumu eğitecek, 21. yüzyıla alıştıracak, hukuku öğretecek, adaleti öğretecek, tahammülü öğretecek, eşitliği öğretecek, insanlığı öğretecek yegane paradigmadır. gezinin kuramcıları yoktur, gezi bu ülkenin aydınlık yüzbinlerinin ve milyonlarının ortak aklı, ortak vicdanıdır.

  terörün ve teröristlerin, katil ve hırsız iktidarların, gericiliği yayma cemiyetlerinin, tarikatların, dhkp-c ve pkk gibi azılı terör örgütlerinin tümünün vermeye çalıştığı hasarlara rağmen nihayetinde bu ülkede gezi aklı ve gezi vicdanı galip gelecektir. aklın yolu birdir, evrensel medeniyet tektir. geri kalan herşey medeniyetsizliktir. kim ne kadar engellemeye çalışırsa çalışsın medeniyet ilerlemeye ve gelişmeye mahkumdur, insanlar medeniyete ve hukuka aç canlılardır.

  gezi, evrensel medeniyetin türkiye'deki tek temsilcisidir.

  bir hukukçu adayının adaleti adalet sarayında savcı öldürerek araması türkiye'nin ne kadar rezil, ne kadar ilkel, ne kadar barbar bir yer hale geldiğini çok açık bir şekilde gösteriyor elbette ancak bir cumhuriyet savcısını adalet sarayındaki makam odasında kafasına silah dayayarak rehin tutan ve arkasından öldüren kişi teröristtir, dhkp-c de bir terör örgütüdür velev ki berkinimiz için o suçu işlemiş olsun, terörün sözlüklerdeki tanımını değiştiremezsin, terör tam anlamıyla bu demektir. önce terörist diyeceksin ve arkasından bu insanları teröre iten sebepleri konuşacaksın. vatan hepimizin vatanı, toprak hepimizin toprağı, insan hepimizin insanı. dışarıdan birileri gelip de bize devlet dayatmadılar bu devleti de biz hep beraber kurduk. savaşarak, ölerek ve sonunda kazanarak kurduk. kurmasaydık başka insanların kurduğu devletlerin himayesinde yaşayan 3. sınıf vatandaşlar olacaktık. pkk'da da aynı hata yapılıyor. pkk'nın bir terör örgütü olduğu kabul edilmiyor ve kürt sorunun tek çözümünün pkk tarafındaki patikadan olduğu düşünülüyor. oysa kürt sorununu çok daha kötü duruma getirecek tek bir şey varsa bu da pkk ile masaya oturmaktır. terör örgütünü muhattap almak, terör örgütünü meşrulaştırmak suçun cezasız kalmasıdır. insanlar suçun cezasız kalmasını kabullenemezler, terör örgütü ile de pazarlık yapmazlar haliyle.

  gezi terörün karşısındadır. gezi, eğitimli genç insanlardan müteşekkil olması hasebiyle türkiyenin aydınlık yarınıdır. çok değil 20 yıl içinde gezide ayağının yanında gaz kapsülü geçmiş, biber gazının tadını bilen başbakanlarımız, bakanlarımız, üst düzey bürokratlarımız olacak. bu insanlar türkiye'nin kokuşmuş siyasi ortamını da, türkiye'deki terörü de, halkların eşitsizliğini de, faşizmi de, kadın cinayetlerini de, pedofiliyi de, gericiliği de, din istismarını da, yolsuzluğu da, homofobiyi de, adaletsizliği de, torpili de, haksızlığı da, kadrolaşmayı da bitirmek için tek umudumuz.

  geziden başka da zerre kadar dahi umudumuz yok. geziye sahip çıkın, geziyi bölmeyin dostlar.
 • öldürmemiştir, öldürülmüştür.

  hatırlatma: çocuk katilleri hala resmi polsi üniforması içinde görev yapıyor.
 • "rest in shit"
 • ne kadar insan olduğumuzu gözler önüne seriyor durum. birinin ölmesine gülenlerimizi ortaya çıkarmıştır. bütün bir devleti seferber etmiş, küçücük odaya yüzlerce kurşun saydırmış, valinin ve emniyet müdürünün tükürüklü ağızlarından; "türkiye devletine karşı çıkanın sonu böyle olur" cümlelerini döktürmüş, bi anda ülkeyi kaosa sürüklemiş çocuktur.

  bunca adaletsizliği gözümüze çarpa çarpa gerçekleştiren devlet tabii ki sonunda insanların hayatından vazgeçeceği, kendi adaleti peşinde koşacağı bir ortam oluşturacaktır. ve bu yerdeki kanın sorumlusu devlettir.

  "törköyö dövlötönö kömsö korşo çokomoz."

  aferim koçuma, çok güzel öldürüyorsunuz.
 • anısı mucadelemizde yaşayacak!