şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bdsm)
 • bi bdsm mottosu. ama bi yaşam felsefesi olmaması için de hiçbir sebep yok.

  wikipedia'da bununla ilgili güzel tavsiyeler var.

  güvenli ve makul hafif görece şeyler olduğu için karşılıklı mutabakata dayalı olması baya önemli.

  (bkz: bdsm/@aphrael) (bkz: edgeplay) (bkz: ileri ve üst düzey için seks uygulamaları/@aphrael)
 • bdsm'in olmazsa olmaz üç kuralı.
 • bdsm'in olmasa da olan üç kuralı. abartmayın.

  (bkz: risk aware consensual kink)
 • bdsm nin kontrollü tarafını anlatan motto.

  bdsm'de top(master) ile bottom(slave/submissive) arasındaki ilişkinin sınırlarını ve bottom'un haklarını belirleyen konulardır.

  safe;bottom fiziksel ve sosyal olarak korunma altındadır.vucuduna kalıcı hasar verilmez,yüzde , boyunda ve vucudun görülebilir yerlerinde görülebilir bir iz bırakılmaz. sosyal hayatı,telefonu ,sosyal hesapları taciz edilmez ve rahatsız edilmez.

  sane;seans içindeki eylemler mantıklı ve makul olmalıdır.

  consensual;tüm seans anlaşılmış sınırlar içinde iki tarafın mutabakatı ile olur.içerik birebir konuşulabilir ama bdsm de ufuk çizgisinin devamlı ileri itilmesi diye tabir edilebilecek kısım vardır.bottom yeteneklerini ve deneyimlerini efendisinin gözetiminde devamlı arttırır.efendi anlaşılmış genel sınırları ileri itmek için bottomu ikna etmelidir.

  tam zıddı için aşağıdaki entrylere bakınız;

  (bkz: rack)

  (bkz: #51271551)
 • bir bdsm mottosu.

  safe kısmı, bottom'ın güven altında olması gerektiğini ifade eder. fiziksel olarak zarar görmesinin, vücudunda sosyal hayatını etkileyecek izler bırakılmasının önüne geçer. bilgileri, kimliği de aynı şekilde güvende olmalıdır. sane, uygulanacak her türlü şiddetin akıllıca olması gerekliliğini anlatır. son olarak consensual ise karşılıklı rızayı ifade eder. ilişki öncesi yaşanacaklar konuşulur, kararlaştırılır, rıza alınır ve uygulamaya geçilir.
hesabın var mı? giriş yap