• kadın pilotlar hava derbisi olarak adlandırılan ve amerika'da duzenlenen air race classic isimli yarışa katılan ilk türk kadın pilot.

haberlerde vurgusu yapildigi gibi bilmemne mezunu, surda burda calisiyor demeyecegim, okuyabilirsiniz. ben onu hayatinda 180 derecelik ani bir degisiklik yapip, herkes gibi olmadigi icin cesaretinden dolayi kutluyor ve su anki durumunu kiskandigimi acikca belirtiyorum.

basarilarinin devami dilegiyle...

http://www.internethaber.com/…19h.htm#ixzz1q36i9dbf
  • kendisi arkadaşımın eşidir ve pek çok kez konuşma görüşme imkanım oldu ancak şu videoyu yeni izledim. yalan yok o kadar tanırım arkadaşım desem bile air racing olayını ben de bilmiyordum ve öğrenince gurur duydum.

öncelikle air racing nedir? http://en.wikipedia.org/wiki/air_racing

daha sonra şu başlığı gördüm ve kanım dondu diyebilirim.

insanın inanası gelmiyor böyle şeylere ama maalesef var bunlar, airporthaber de yazılan yorumlarda biri şöyle söylemiş; o kadar başarılı kadın pilot varken bunun ön plana çıkarılması haksızlık kimden torpilliyse artık vs. yahu kadın air racing'e katılan ilk türk ve henüz bir kaç aylık pilot ve 60 saatlik uçuş deneyimi var. bundan büyük nasıl bir başarı bekliyorsunuz?

mütevazi bir aileden yetişip dünyaları başarmak sadece filmlerde olmuyor gördüğünüz üzere, hiç bir şeyi yokken sadece hayallerine sarılan bir insandan bahsediyoruz. thy her ne kadar eleştirsek bile dünya çapında kurumsal bir firma, o kadar kadın pilotun arasından safiye'yi seçmelerini torpile vb şeylere bağlayan yurdum insanının mantıksal yapısını da ortaya koymakta. bu ülkede başarılı olmak için torpil şart.

benim kız kardeşim 12 senedir thy'de kabin amiri ve dişiyle tırnağı ile kazıyarak geldi buralara. kimse torpil yapmadı, disiplinli çalıştı, sabah 4-5 demedi mazeret kullanmadı uçuşuna gitti.

birisi de demiş ki "abd'de çiftçiler bile pilot, önünde iki pedal bir joystick onu tutuyorsun sadece vs." ya buna çok cevap vermek istiyorum ama vermiyorum. bunu yazan arkadaşa tek sözüm;

(bkz: lövye)

birileri demiş ki tanışır tanışmaz "ben abd de eğitim gördüm dedi. 2 senedir tanıyorum, pek çok kez aynı ortama girdim ve sadece thy de pilot olduğunu bilirim hiç bir zaman bunlardan bahsettiğini ne duydum ne işittim. air racing'i söylememesi zaten başlı başına skandal kanımca. hesabı sorulacak*

sonuç olarak harika bir insan, güler yüzlü, sımsıcak bir türk kadını ve bu yaşında çok fazla şey başarmış. gurur duymamız gerekiyorken neler düşünüyor hatta söylüyoruz. kendisine sonsuz sevgilerimle başarılarının devamını diliyorum. o pek çok zorluğa göğüs germiş bunlarında üstesinden gelecektir.
  • emirates'e geçişi ile birlikte kısa zaman içinde airbus a380 filosuna katılmış ve bu dev uçağı uçuran ilk türk kadın pilot olmuştur.

bizimki de gri eşofmanı çekiyo. evde blu-ray izlerken "beni anla! bizim hallerimiz var!!

-aşkım ben kumandayı bozmuş muyum?
    -ver bakayım. anasını s.kmişsin kumandanın!
  • haberlerde gectigi gibi kariyerinde ani bir degisiklik yapmamis, uzun yillardir planladigi bir seyi basarmistir.
  • hepimizin hayallerini yerle yeksan ederek evlenmiştir. yapmayacaktın bunu safiye...
    (bkz: allah mesut etsin)
  • thy akademi ile florida’da eğitim alarak pilot olmuş, ancak kendisinin söylediği şekilde: başta ekip planlama kaynaklı nedenli olarak thy’den ayrılmış ve emirates’de görev yapmaktadır.
    uçaklara olan hayranlığım melbourne’den singapur’a giderken airbus 380 ile uçmamla katlanmıştı.
    körükten uçağa doğru yürürken bile gözlerimi alamamıştım heybetinden.
    uçağın kalkışını izlerken pilotları düşündüğümü ve “insan nasıl a380 uçurabilir?” dediğimi hatırlıyorum.
    o an başarısına inanamadığım ve gıpta ettiğim insanlardan biri de a380’de görev yapan ilk türk kadın pilot safiye ademoğlu türkyılmaz.
    gökyüzüne sevdalı her kadının kendine örnek alması gereken rol model, başarıları daim olsun.
  • kendisi türkiye sınırları içinde yaşayan en ideal sevgili adayıdır. tip, meslek, okul , dünya görüşü vs hepsi en üst düzeyde. safiye için 2-3 milyar doları çok rahat feda edebilirim. ki bu hatunu bilmeden evvel türkiyede benim için ederi en fazla olan hatun 890 milyon dolarla çağla kubat idi. lan o deil gecen sene aynı bunun sıfatta bulgar göçmeni iktisatçı sevgilim vardı:(( 100 liraya kıyıp 10 tane gül almadım diye... amk devam edemicem:(( aaah fulya ahh

(bkz: uçur beni safiye)
  • airbus a-380’i uçuran ilk türk kadın pilot.
  • thy'den ayrıldığını açıklamış hanım pilot.
hesabın var mı? giriş yap