• (bkz: ince kitaplara kitap demeyen baba özgüveni)

aldık, okudu efem hepsini. şimdi içinde azıcık yazı olan kitaplara "baba bunda çok yazı var" tribi atıyor.

satfirik greg'in günlüğü pişmanlıktır.
  • 200 küsür sayfa sayısına sahip, bir ortaokul öğrencisinin günlük hayatını, çocuğun kendi dilinden, kendi yorumuyla aktaran, hoş çizimlere sahip, çok eğlenceli kitap serisi.

başlık altında bazı yazarlar ilkokul çağındaki çocuklarına okuttuklarını söylemişler. ancak uygun olanı ortaokul seviyesi diye düşünüyorum. espriler ilkokul çocuğu seviyesinin üzerinde. resimli kitap olduğu için küçük çocuk kitabı diye düşünülmemeli.

bazı insanlar çocuklarına bu kitabı asla okutmayacağını yazmış. ortaokul öğrencisi greg'in kızlara ilgi duyması durumunun sarsabildiği kırılgan bir ahlak anlayışına sahipseniz tabiki okutmayın çocuklarınıza bu kitapları. hatta okula da göndermeyin çocuklarınızı. hücre hapsine alın.

ayrıca koca bir eşşek olarak bu kitap serisini ben de müthiş keyif alarak okudum. bir iki saatte bir kitap bitiyor. y kuşağına hitap eden espriler gırla. çünkü yazar da bizden.

serinin en sevdiğim kitabı "hey gidi günler". bu kitapta greg'in annesinin eskiye, teknolojisiz hayata özlemini ve aileyi, hatta mahalleyi bu doğrultuda etkileme çabalarını keyifli bir dille anlatıyor yazar. iki sayfa görsel paylaşayım, sizlere de fikir olsun:

görsel
    görsel
    görsel
  • kızımın çok severek okuduğu bir seri oldu, bir kitabını 3-4 günde bitiriyordu. evet kurgusu çok basit, evet resimleri cin ali düzeyinde, evet her sayfa komple yazı dolu değil ama çocuk kitabı işte ve gerçekten de çocuklara hitap ediyor. (yaş 8)
    bu yaşta önemli olanın severek okumak ve okumanın boş zamanları değerlendirmek için iyi bir aktivite olabileceğini görmek olduğunu düşünüyorum, bu kitap serisi de bu işi başarıyor bence.
  • okurken güldüren çocuk kitaplarındandır. serinin özellikle "ah kalbim" konulu olanı en eğlencelisidir.
  • çocukların neden bu kadar severek okuduklarını hala çözemediğim kitap serisi. yazı tipi midir ilgi çeken yoksa basit resimleri mi bir türlü anlayamadım. basit kurgusu mu yoksa benim göremediğim başka bir şey mi? sanırım çocuklar kendi hayatlarından bir şeyler buluyorlar bu seride.
  • çizimlerin ağırlıkta olduğu, bir kurguya oturtulmamış, basit ve yavan bir ticari seri.
  • çocuğuma asla ve asla okutmayacağım, içeriği hakkında herhangi bir fikrimin olmadığı fakat isminde meymenet olmayan, üstüne üstlük çocuk kitaplarının içinde en iyi kategorisinde olanlardan biri.! zaten gıcığım bestseller olayına!
    sensin saftitik!
  • yaklaşık 10 senedir filan gündemde olan bir seri olduğuna göre artık 22 yaşında pijin biri olmuştur greg..

evlat olsa eve sokulmaz.
  • filmi gayet keyiflidir...
hesabın var mı? giriş yap