şükela:  tümü | bugün
  • gelmiş geçmiş en underrated filmlerden biri. absürd komedinin kitabını yazmışlar da haberim yokmuş. mutlaka izleyin, izlettirin.
  • bu sabah izlediğim film. can sıkıntısı birkaç kez duymuştum komik diye ama ihtimal vermemiştim. acayip güldürdü sabah sabah iyi uykumu açtı. ön yargılar ile izlenmezse çok güldürür çok eğlendirir.

özellikle tabutun içindeki herif esrar içme sahneleri ve telefonda anlattıkları resmen yardırdı.

--- spoiler ---

lan korkuyorum tabutu mezara koysalar çıkmaya bile tırsıyorum. adamlar birini vuruyor sonra yalandan vicdan yapıp ağlıyorlar nasıl bir psikopat belli değil :)
    --- spoiler ---
  • tabutun içindeki adamın telefonda karşı tarafa olayları anlattığı sahnede gülmekten sandalyeden düşürmüş olan film.
  • baştan sona gayet eğlenceli ve senaryoda kopukluklar bulunmayan film. yönetmen gerçekten çok başarılı bir iş çıkartmış. gişe rekorları kıran kendine komedi filmi denen skeçlere bin basar. hataları, eksiklikleri yok mu, tabii ki var ama izlediğinize pişman olmazsanız.

--- spoiler ---

salim'in ayhan'ı sarmak için çıkarttığı branda sonrası "daha 10 kişiyi sararız" demesi ve ardından tabuttaki adamın olayları anlatması bitirdi beni*

--- spoiler ---
  • an itibariyle kanal d'de başlamış olan eğlenceli film.

izlemediyseniz kaçırmayın derim. ciddi ciddi güzeldir.
  • çalgı çengi'den sonra baştan sona keyifle izlediğim ilk türk filmi, fasulye * tadı veriyor. yine çalgı çengi gibi kulaktan kulağa yayılarak kendi kitlesini oluşturacağını düşünüyorum, hayatın anlamını arayanlar izlemesin tabii.

--- spoiler ---

birçok sahne güzeldi ama kulak memesi sahnesinde kahkahalar havada uçuştu ve çarpıştı; acayip bir ses çıktı evde.

--- spoiler ---
  • evde kahkahalar atarak gülmeme sebep olmuş film.
    izleyen herkesi en az bir kez güldürecek bir sahnesi vardır

--- spoiler ---
    özellikle kulak memesi sahnesi
    --- spoiler ---
  • (bkz: ersoy güler)
    sihirli annem'in yönetmeninden böylesine güzel bir film çıkacağı aklıma gelmezdi. sanırım kimsenin gelmezdi.
  • sinema eleştirmeni olarak değilde, düz bir seyirci gözüyle izlenmesi gereken çok matrak bir film.
  • çok güzeldi ama hayatın anlamını vermiyordu. yine de izlenmeli.

--- spoiler ---

"ne güzel et koktu" sahnesinin oluşumunda, tabutta yanan dalganın etkili olduğu düşünülürse, o kadar da abes gelmez.

--- spoiler ---

bunu seven bunu da sever: (bkz: çalgı çengi)

bunu sevmeyen, zaten ölsün: (bkz: fasulye)