şükela:  tümü | bugün
 • sağ salim filminin devam filmi. çekimleri bu kez farklı bir şehirde kastamonu'da yapılmış.

  20 aralık'ta vizyon yapacak filmin fragmanı : http://www.youtube.com/watch?v=ygtfqnhpdru

  nihal karakterini canlandıran fulya zenginer yerine ezgi asaroğlu tercih edilmiş ve kadroya nazlı tosunoğlu dahil olmuş.
 • fragmanı yayınlanmış, 20 aralıkta vizyona girecek olan komedi filmi. özellikle yakup yavru'nun şu sahnesi gebertti beni.
 • ülke gündeminden arada kaynadı gitti, girdi mi gösterime girmedi mi merak içinde kalıp büyük sabırsızlıkla beklediğim devam filmi.
 • komedi filmi ve hele hele türk komedi filmi hiç izlemememe rağmen bincisini izleyip ikincisini de izlemeye karar verdiğim birincisinde güldürmüş filmdir. fakat filmin ikincisi ne alemde vizyona girdimi hiç bir fikrim yok henüz.
 • bir sene yaşadığım şirin cide için izleyeceğim film.
 • beni güldürebilmeyi başaran nadir filmlerden bir tanesi.

  biraz gereksiz karakterlere boğulmuşlar, absürdün dozunu kaçırmışlar ama yine de güldürebildilerse amacına ulaşmışlar demektir.

  bundan sonra anlatacaklarım spoiler içerir. aman dikkat.

  --- spoiler ---

  önce eleştirelim; zenciye arap demek sendromu burda da yaşanmış. abicim bi öğrenemediniz, zenciye arap denmez, araplar da zenci olmaz zaten. hadi saf bir köylü karakterini salim'i canlandıran burçin bildik bu farkı bilmiyor ama geri kalan herkesin de arap demesini biraz içerledim.
  aralarında metin yıldız 'ın da bulunduğu 3 arkadaşın rollerini de anlamadım. bir ara girdiler, ikisi öldü zaten. (hatta bir tanesi iğrenç bir şekilde öldü ve tüm salon, nedenini anlamadığım bir şekilde kahkahalar attı. adama levha girdi evet. gülün çok komik amk) amaçları neydi? salim'in ölü nüfusunu arttırmak mı? belki bir yere bağlanır dedim, bağlanmadı da. olmasaydı da olurmuş.
  kill bill havası verilmek istenen nihal'in annesi*, bir orakla 5-10 silahlı kişiyi öldürdü. hatta bir ara suyun içinde üç adama orak salladı, sahne kesildi, sonra bir baktık ki üçünü de öldürmüş. yok artık. bu da gereksiz ve absürdün dozunun kaçtığı sahnelerdendi.

  şimdi de biraz övelim;
  en beğendiğim oyuncu, rolünün az olmasına rağmen, kesinlikle yerli süper mario yakup yavru'ydu. adamın rol aldığı bütün sahnelerde istinasız güldüm. küfürden nefret ederim ama bu adamın ağzına cidden çok yakışıyor.
  zenciler hikayeye iyi yedirilmiş. başlarda "bunlar ne amk, ne gerek vardı şimdi?" demiştim ama adamlar baştan sona bütün kırılma sahnelerinde aktif rol oynadılar. iyi kurgulanmış.
  oyunculuk gerçekten üst seviyede, çok doğallar ve hiçbir rol hiç kimsenin üstünde sırıtmamış. ilk filmdeki nihal'in* yerine oynayan ezgi asaroğlu rolünün hakkını vermiş.

  ha bir de cide'yi çok iyi tanıtmışlar, ilk fırsatta gidip göresim geldi.
  --- spoiler ---
 • basit bir film. zoraki birkaç gülücük attık salonla beraber, verdiğimiz paraya acımamak için, o kadar.

  bu filmden kazanç sağlayanlara, güzel paracıklarım haram olsun. o derece yani, düşünün.
 • filmle ilgili tek bilgim metrobüs duraklarında gördüğüm abuk afişi, afişten aklımda kalan da ezgi asaroğlu'nun anlamsız sırıtışı.
  muhtemelen bombok bir filmdir, 3-5 bin aptal izleyip gülümser, unutulur gider.

  sonra türk sineması niye gelişmiyor, bir de 2.siymiş bu, hay ben...
 • ilki karnıma kramp girmesine neden olan filmin ikincisi.izlemek lazım