şükela:  tümü | bugün
 • sağ sol kavgası yüzünden kardeşin kardeşi katlettiği dönemlerde daha portakalda vitamin bile olmayan, kenan evren başlığı altına gelip burada tespit sıçan 90 lı bebelerin anlam veremediğim öfkesidir.

  sağdan soldan bihaber olan masum halkın sokağa çıkmaktan korktuğu, her köşe başının tutulduğu, hiçbir vasfı olmayan insanların kimlik kontrolü yaptığı, parklarda gezip, sokaklarda top oynaması gereken 12-13 yaşındaki çocukların kalkan gibi kullanılıp belli bir ideolojiye adapte edildiği, huzurun ve asayişin kalmadığı bir dönemde ne yapılması bekleniyordu acaba?

  iki gün kız arkadaşı ile buluşamasa dünyaları ayağa kaldıracak olan sikik ibnelerin gelip burada kendine sağ sol demiş çetelerin, insanların yaşama hakkını bile elinden aldığı bir dönemde yapılmış darbeye ve darbenin başındaki komutana koro halinde küfürler etmesi net ikiyüzlülüktür.

  birde erdal eren diye ağlayan başka bir hümanist tayfa var. onlara ise sorabileceğim tek soru; tek derdi eve ekmek parası götürmek olan ve sırtından okla vurulup öldürülen senin baban olsaydı bu kadar sevgi pıtırcığı modunda takılabilecek miydin?

  yitip giden her can üzüntü vericidir. sağına soluna, devlet görevlisine bakmadan hepsi için üzülmek insanlık görevimizdir. ama bazen daha çok insanın ölmesini engellemek, ülkede huzur ve asayişi sağlamak için gerekli adımların atılması lazımdır. kim ne derse desin "asmasaydık da beslese miydik" sözüde cumhuriyet tarihinin en gerçekçi sözlerinden biridir.

  rahmetli kenan evren'i günah keçisi yapanlar, 30 yıl önce alkışlayıp bu zamanlarda arkasından küfür edenler, cenaze törenine katılmayanlar, arkasından üç kulfü bir elhamı okumayı çok görenler...hepinize yazıklar olsun.

  edit: bunların hepsi amerikan oyunları diyenler olmuş. e amk abilerinde azıcık akıllı olsalarmışta gelmeselermiş bu oyunlara. her amerikan, ingiliz, israil oyunuyla birbirimizi kesip, doğrayacaksak işimiz var valla.

  elinizi vicdanınıza koyun ibneler sınıflarda küçücük çocuklara tesettürler dağıtan, 13 yaşındaki çocukların evlenmesinde hiçbir sorun yoktur diyen, atatürk'e ağza alınmayacak hakaretler eden, bütün politikalarını arap sevdası üzerine kuran, hilafet peşinden koşup türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım demekten utanan, vatanı bölmek isteyip dağlarda mehmetçiğimizi şehit eden godoşlar elinize düşse asar mısınız? besler misiniz?
 • bu tür çok bilmişlere sorulması gereken soru "sağ - sol çatışmasını kim çıkarttı ya da kaşıdı" olmalıdır.

  amerikalı abilerin sana ortamı hazırlasın,
  sen de gel darbeni yap.

  gezi'de polisle çatışıyormuş gibi gösterilen flamalı eylemciler vardı.
  hepi topu 2 kişi, karşısındaki tomaya şişe atıyordu falan.
  toma da bunları bir türlü vuramıyordu suyla, açık alanda.
  hani bütün kameraların bir hafta sonu sabahı canlı verdiği tiyatrodan bahsediyorum...

  eee, onu da yemiş miydin peki?
 • babası 12 eylül'de işkenceye uğramamış yazarın saçmalamaları...
 • (bkz: yök)
  (bkz: zorunlu din dersi)
  (bkz: %10 barajı)

  bugün ilkokul öğrencisinin de, üniversite öğrencisinin de, 18 yaşında bir seçmenin de kenan evren'e sövecek binlerce donesi var. troll başlığı olduğu için sadece üç tane örnek verdim.
 • gormedik diye biz de hitleri mi sevelim yani?
  bu cocuklar ne kokluyorsa mesaj yoluyla iletin lutfen.
 • cahil tespiti.
  bence kenan evren denen işkenceciyi savunan herkes şişeye oturdulup bir kaç gün bok çukurunda yumuşatıldıktan sonra, filistin askısına alınarak ölene kadar askında bekletilmelidir. görünüşe göre bu yapılmadan işkencenin ne demek olduğunu asla anlayamayacaklar.
 • günümüz türkiye'sini nne halde olduğunu bilmemiz yeterlidir. o dönemi görmemize gerek yoktur çünkü yansımaları bu döneme etki etmiş durumdadır.
 • işte bu zihniyete vericen sikinden 220 voltu güvenlik önlemi diye bakalım ne oluyor...aslında elektriğe yazık malum doğalgazdan üretiliyor birim fiyatı yüksek. ama belki anlamasına yardımcı olur ne yaparsın.

  haklı bir öfkedir. yaşattığı acıların binde birini yaşamadan yatağında ölüp gitmiştir kenan evren. yaşayan ve anlatılan herkes bunu bilir.