şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ekşi sözlük çok sevdiğim okumaktan zevk aldığım bir platform. fakat nedense hep sol görüşlü kişilerin uğrak yeri olmuş. sağ görüşe dair en ufak bir ibare onları çıldırtmak için yetiyor. özelden küfür ve hakaret etmeler. oysa ben ne sağcı ne de solcuyum. bana göre iki tarafın fanatiklerini de çomar olarak adlandırabiliriz.
  • sol kesim hayatın geri kalanında bol bol linç yiyor zaten, bırak da bir platformda sol kesimin sesi gür çıksın.
  • kusura bakma da sağ kesimin ağzını sikeyim ben
  • sol kesim hayatın her alanında linç yediği için çok da önemsenmeyecek bir durumdur.

50 yıldır işkenceden geçen bunlar, göz altında kaybedilen bunlar, her şeye rağmen sokağa çıkıp sizin haklarınızı savunurken polisten dayak ve gaz yiyen bunlar.
    bu kadar yıl bir kere iktidar olamayan gene bunlar.
    bırakın da bari sözlükte biraz sözleri geçsin.

(bkz: ne etti lan sol size)
  • türkiye'deki siyaset, devleti gelir kapısı olarak gören birtakım kabilevari grupların bu suyun başını kimin tutacağı üzerine verdikleri savaştır. türkiye'de sağ dediğin adamlar kendilerine özgü yaşam tarzları, ritüelleri, sinyalleri olan islamcı/arapçı bir grup. bunların politik bir grup olarak varolmalarının amacı bir argümanlarının olması değil, kendi genetik ve kültürel kodlarını yaymak için devletin gücünü arkalarına almak. sağcıların eğitim politikasının amacı nitelikli doktor/mühendis/öğretmen yetiştirmek değildir, "islamcı" doktor/mühendis/öğretmen yetiştirmektir. eğitime yapılan saldırının arkasındaki mantık budur. sağcının ekonomi politikasının amacı ortalama yaşam standardını artırmak, pastayı büyütmek değildir, devlet eliyle islamcıların pastadaki payını artırmaktır. bunlara sağ filan demek bile aslında politika teorisine hakarettir bence. hatta daha ileri gidiyorum, türkiye'de politika yoktur, bana kalırsa olmasına imkan da yoktur.
  • sen sağcı diyorsun ama linç edilenler aktroll dediğim linçtir. haklıdır.
  • kimse durduk yere linç yemez. sen çıkıp aptal aptal konuşursan linç yersin. aptalca düşüncelere maruz kalmamak için mecburen tepki gösteriliyor ve engelleniyor bu kişiler. özellikle cinsiyetçi, kadın düşmanı, medeniyet nedir bilmez hayvanlara sağ görüşlü gözü ile bakıyorsanız evet sağcılar linç ediliyorlar. ülkesi kalkınsın diye uğraş verenler, hırsızlığa yolsuzluğa karşı gelen sağcılara kimsenin bir şey dediği yok. ben milliyetçiyim ama "yolsuzluğa karşıyım, devlet şeffaf olsun, paramız nereye harcanıyor öğrenelim" diyen bir sağcı görmediğimiz için birazcık sinirler bozuluyor.
  • başlıkta sahibi arkadaş sanırım 2004 yılında falan yaşıyor. sözlüğün kitlesi sokakta, kahvede, dükkanlarda, okullarda, nargile kafelerde görebileceğiniz kitleden farksız hale geldi. sağcı kesim nerede linç ediliyormuş ben anlamadım, ülkenin %95'i nasıl sağcıysa sözlükteki durum da bundan farksız.
  • bir troll beyanı.
  • ekşi sözlük özeli için doğrudur. mesele sadece akp ve mhp'den ibaret değildir, iyi parti ve saadet gibi sağcı partilerde bu linçten yer yer nasiplenir. bu partilerin hatası olduğu zaman başlık altında sağcı yavşaklığı kelimesi türemeye başlar. fakat chp ve hdp'de bir sorun olduğu zaman bu partilerin sağcılaştığı ve sahte solcu olduğuyla ilgili bir çok şey söylenir.

hayatın her yerinde solcular linç yiyor demek mantıklı bir savunma olamaz. karşılıklı suçlama yapıp ad hominenlik yapmak bu kişinin konu hakkında cehaletinden kaynaklanır. ideolojiler radikalleştikçe bir din ve mit halini alır. gerçek islam bu değil söyleminin bir benzeri gerçek sol bu değil'e dönüşür.