• batan bir siyasal islamcı arkadaşımın soru cümlesi. siyasal islamcı olarak açacaktım ama "siyasal islam" sol frame'de sansürlü hala. mesela siyasal islamcı ahlaksızlığı başlığını da açamıyorsunuz. neyse konuya dönelim...

bu kan emiciler evlerine ekmek götürüyor akşamları. yarın öbür gün siyasal islamcılara düşerse işiniz o zaman görürsünüz. **

bu işin şakası, bir de madalyonun öbür yüzü var...

bütün gün,

"evinizden dışarı çıkmayın",
    "sıfır riskle yaşamaya çalışalım",
    "hayat eve sığar"

deyip

milyonlarca insanın toplu taşımalarla işe gitmesine engel olamıyorlar.
    herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir diyebilecek kadar acizler şu an.

kasada para yok, para!
    "ihtiyat akçesi nerede?" dediğinizi duyar gibiyim...
    bilmeyenleriniz için söyleyeyim; yedik biz onu.

ekrem imamoğlu yerel seçimi kazanınca seçimi tekrarlattılar,
    ekonomi darboğaza girince hoop ihtiyat akçesi hazineye aktarıldı.
    çokomel ve marshmellow bakanı çıktı "ekonomik hedeflerimizi tutturduk dedi".
    senin, benim kötü günler için ayrılmış paramızla dedi bunu.

aslında kendileriyle birlikte bizi de batırdılar. kendim ve milletim adına mutlu değilim
    ama siyasal islamın kökünün bu ülkeden tamamen kazınması adına çok mutluyum.

kurt kışı atlatır ama yediği ayazı unutmaz cumhurcuğum.
    bu sözü sakın unutma.
  • güzel tespit yapılmış...

aha ha yurtdışına kaçmalar, mahkemeler de ben yapmadım kuzenim yapmışlar, ihale paralarını cukkaladık ama bak niye yaptıklar...

sakal kesmeler, rakı masasından fotoğraf paylaşmalar (en ifrit olduğumda bu ha, bir de yavşak liberaller bunlara sahip çıkar, sanki alkol almak bir siyasi aidiyet)....

chp’ye transfer olma denemeleri...

seni liberallerin ve sosyal demokratların bile kurtaramaz cancağızım artık bağımsızlık, aydınlanma, kamuculuk ve cumhuriyetin günleri geliyor.

eşitlik baz alınmadan, laiklik mihenk taşı olmadan; siyaset toplumdan dışlanacak, marjinalleşecek.
  • (bkz: abdestli kadının emzirdiği kişiye virüs bulaşmaz)

bunu söyleyen siyasi mekanizmaya izin verin de marjinal olsun. sokakta yüzüne tükürülsün.
  • olmayan hede üzerinden sorulan soru. sağcı siyasetçilerin battığı yok. ayrıca sağcılardan da sadece akp kastedilse bile onların da henüz battığı yok. saçma sapan başlıklar bunlar.

günümüzde sağcılık ve içine kapalılık (muhafazakarlık değil) yükselişte. solcular bir köşede olayları izliyor.

eskiden her sağcı millet diğer sağcı millete düşmandı. bir rekabet içindeydi. solcular özellikle sosyalistler de milliyet mefhumunu belli ölçüde aşmışlardı. mesela enternasyonel soldan bahsedebiliyorduk. bunlar uluslararası dayanışma içindeydiler.

fakat günümüzde artık tam tersi gelişmeler cereyan ediyor. dünyada sağcılık, korumacılık (protectionism) bunlar revaçta. erdoğan, bolserano, trump, afd, le pen, wilders, putin, macron, xi jinping bunların borusu ötüyor. bunlar bir kooperasyon içindeler.

türkiye’de de durum aynı şekilde. sağcılığı iyi oynayan partiler iktidara gelir. akp gider yarın başka biri gelir. siz hala chp’nin sol parti olduğunu sanmıyorsunuzdur inşallah.
  • kimsenin battığı ettiği yok. batan biziz vatandaşlar olarak kendinize gelin. memleket altına üstüne geldi virüs belasından. siyasetçiler yine kendilerini kurtarırlar , siktir edin siz onları kendinize bakın.
  • battığı filan yok.
    hala kanal istanbul projesi peşindeler.
    devlet garantili köprü, havaalanı, tünellere para akmaya da devam edecek.
    allah böyle istemiş.
    vadesi bu kadarmış.
    allahın dediği olur.
    çin bizi kandırdı.
    avrupa destek olmadı deyip virüsü de beyaz türkler yaydı zaten derlerse bu iş tamamdır.
    bu seçmem bunu da yer merak etmeyin.
  • ne sağ ne solsun, ayrım yapıyorsan anca bidonsun
  • bir daha battığı yerden çıkmamak üzere siktir olup gitsinler
  • keskeeeeeee
hesabın var mı? giriş yap