şükela:  tümü | bugün
 • bir ara sağcı medya sanırım bun çok içerlemiş olacak ki,nerede saçma sapan karikatürist,mizah yazarı vb..ne idüğü belirsiz insanları toplayıp çeşitli medya organlarına dağıtmıştı,sonuç tabii ki bir rezalet bir insanlık suçu olmuştu..beyler boşuna uğraşmayın solculardan da imam çıkmıyor,onlar kasıyorlar mı bu kadar?
 • boyle bir cikarim en azindan sagcidan sanatci olmaz kadar basit bir saptamadir ve icerigi tam forum havasi kokmaktadir. soyle denebilir: ulkenin yetismisleri, entellektuelleri, aydinlari, solculari vesaire vesaire sadece belli kaynaklardan beslendikleri icin beyinlere yer etmis bir sorudur. yoksa arayan mevlasini da bulur, mizahcisini da.
 • (bkz: hasan kacan)
 • mizah tanımı gereği otoriteyle başı hoş olmayan bir uğraştır. sağ düşünce ise yine tanımı gereği herkesin haddini, sınırını bildiği bir dünyadır. dolayısıyla sağcıdan mizahçı olmaz. amma velakin sağcıdan komedyen olur. televizyonlarda izlediğiniz komedyenlerin kimilerinin dünya görüşüne projektör tuttuğunuzda özünde sağcı bir kişilikle karşı karşıya olduğunuzu anlarsınız. bu entryden şöyle sonuçlar çıkarılabilir: a) komedi ve mizah aynı şey değildir. mustafa kamil zorti mizahçıdır, levent kırca komedyendir. b) mizah (şimdilik) bir sanat dalı değildir.
 • tamamen yanlis bir dusuncedir.mizahin kralini sagcilar yapar, sadece bunu mizah olarak degil gayet ciddi yaparlar.bu tezin en onemli destek noktasi sol mizahcilarin espri kaynaklarinin buyuk kisminin sagcilar olmasidir.
  (bkz: kaynak gosterebilir misiniz)
 • genelde mizah sınırlarını belirleyen mizah dergilerinin kıllı göt, taşşak, küfür ve dinle alay etme gibi konulardan ibaret olmasının da içinde bulunduğu nedenlerdir.
 • güldürmek yerine gülmeyi tercih ediyor olabilirler, çünkü gülerler ağlanacak hallerine, kenetlenmiş oldukları cılız siyasetlerinin komikliklerine...
  ciddiyetin, vakarın, ağırbaşlılığın sembolü gibi gözükmeleri dut yemiş bülbül gibi olmaları gerektiği içindir. ağızlarından birkaç şey kaçırırlarsa foyalarının ortaya çıkmasından korkuyor olabilirler.
  mizah ayna tutabilmektir, çanak tutmak değil. çanak tutmak da başka cenahların asil görevidir.

  aslında sağ - sol ilişkilerinden öte kişisel yatkınlığa göre tartışılması gereken nedenlerdir.
 • sağcılardan mizahçı çıkmamasının nedenleri, bence mizahçı çıkmamasının sonuçları ile aynı. kendi kendisini anlatıyor zaten çıkan işler. bu sonuçlardan birkaçını aşağıda görebilirsiniz:

  http://img121.imagevenue.com/…77_gul_122_523lo.jpg#
  http://tinypic.com/view.php?pic=29qntjm&s=5
  http://www.sabah.com.tr/…erler/bizimcity/2009/05/15

  ha bir de parantez içine "mizah" yazılarak yapılan bir türü daha var. fazla maruz kalmadan şöyle bir göz atın, hasar bırakmasın:
  http://www.habervaktim.com/haberler.php?id=25

  yok hala "ben neden sağcılardan mizahçı çıkmıyor anlamıyorum" diye düşünüyorsanız, bir sayı cafcaf alıp okuyun.

  kabızlığın özeti gibiler.