şükela:  tümü | bugün
 • o kadar iyi örgütlenirler ki türk kamu yönetimi şeması var ya hani hepimiz az çok biliriz işte oradaki en köşede kalmış yere bile kendi adamını sokmaya uğraşır..

  o raddeye gelmişlerdir ki kamu kurumuna alınacak çaycı bile bu kesimden olmalı.ben açıkcası takdir ediyorum işim bir de diğer kalan kesimine bakalım mı..

  zamanında devletin en önemli yerlerine gelen bu beyaz türk arkadaşlar liyakat liyakat diye ölmüşler sonra ellerinden bu kadrolar alınınca ağlamış ağlıyor ağlayacak..

  kendi parti belediyelerine bile kendi adamlarını sokmaktan erinen bu adamlar o kadar prestijlidir ki burnundan kıl aldırmazlar.

  neden mi isyan ettim benim babam 40 yıldır chp üyesi ve nereye çağırsalar kendi arabasıyla kendi parasıyla gitti geldi fakat çocuğu için çocuğunun tez çalışması için o büyük adamlardan(!) birini aradı ama cevap sonra konuşuruz bunu oldu sanki belediyeden iş istedi amk.

  fakat babam 40 yıl sağ kesimin a b c farketmez bir partisine mensup olsaydı adamlar ağzımızın içine bakardı çünkü okuyan adamı potansiyel devlet memuru olarak görüyorlar.
 • sağcı ya da solcu olmanıza bakmaksızın ülkenin geneline yayılmış bir organize olma durumudur.
  akrabacılık. tanıdık bulma , torpil...
  son 15-20 yıldır (ki daha da eskiye osmanlıya dek gider aslında) örneğin sendikal tüm hareketleri izleyin. sağı da solu da aynı boktur... torpil, tanıdık, akraba vs.
  biri liyakat mi dedi?
  onu bi geçecen koçum sen.