şükela:  tümü | bugün
 • sloganı türkiyenin güleryüzü, amblemi smiley olan henüz kurulma aşamasında olan sağcı parti.
 • alacagi ilk tenkit "- neden solduyu degil?!" sorusu olacak premature parti.
 • yargıtay cumhuriyet başsavcılığı verilerine göre kayıtlı üye sayısı 42 olan parti.
 • kısaltmasından dolayı kaybettiğini düşündüğüm parti

  (bkz: sap)

  http://www.yargitaycb.gov.tr/partiler/sap.html
 • esad coşanın bir aralar hep planladığı,hatta gizli bir örgütlenme içine girdiği partiydi.ancak esad coşana nasip olmayan oğlu nureddin coşana nasip oldu.eğer şuan esad coşan partinin başında olsaydı akpnin sağ ve liberal takımı onu destekleyeceklerdi.belki de bir faili meçhuldur esad coşanın ölümü kim bilir.duyduğuma göre onun parti kurmasından korkanlar varmış.
 • esad coşanın bir ara planladığı ancak meçhul bir kazaya gitmesi nedeniyle ölümünden sonra oğlunun kurduğu partidir.asıl ilginç olan başbakanın bir dönem kurulmasından tedirgin olduğu partidir.ne kadar çok sağ parti o kadar çok oyun paylaşılması anlamına gelir.birileri çok korktu esad coşandan
 • esad coşanın bir ara planladığı ancak meçhul bir kazaya gitmesi nedeniyle ölümünden sonra oğlunun kurduğu partidir.
 • parti'nin 24 haziran 2018 seçimleriyle ilgili kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

  evet, deneyelim...

  * küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için evet!

  * hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için kahraman maraş'ta dokunmuş kıyafete evet!

  * ağacımıza aşılanmış gdo'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye evet!

  * yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye evet!

  * nasa'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için evet!

  ama,

  cümle alem bilsin ki, nizam al - mülk, imam gazali, hoca ahmed yesevi, mevlana, hacı bektaş, yunus emre, hacı bayram, hoca akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz biz.

  üvey değiliz, hasan sabbah hiç değiliz. onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz.