• var boyle tipler.. konunun sagini solunu bilmekle alakasi olmasa da, daha hayatin temel kavramlarini bilmeden boyundan buyuk kavramlarla ugrasan tipler bunlar.. zirvalarini dinlemekten bikarsiniz onlar anlatmaktan bikmaz.. sagli sollu sikesi gelir insanin boyle tipleri..
  • buradaki sağ ve sol olayı soğan sarımsak ikilisi ile çözüme kavuşturulabilecek bir husus olmadığından alternatif farkındalık seçenekleri sunulmalıdır. mesela sağına saraybosna, soluna sorbonne denerek bir yandakine keşmekeş, etnik anlaşmazlık, ırkçılık, beynelmilel kayıtsızlık gibi anlamlar, diğerine de akademi, teori, sekt, nüans, mayoz ve mitoz bölünme anlamları yüklenebilir.

daha mitik bir seçenek için sağına satan, soluna sodom denebilir. böylece sağda çıkar için ruhunu şeytana satma fikri ön plana çıkarken, solda da her türlü dejenerasyon halinin olduğunu, özellikle de solcu olmanın, evine gittiğinde portmantoda asılı şapkayı görünce saygı ile dışarı çıkıp beklemek olduğu hadisesi vurgulanır.

fonksiyonel bir seçenek ise sağına sabun soluna somun demek olabilir. sabun, lüks tüketim malzemesi kategorisinde tüketerek farklılaşmayı simgelerken, insan dokularından sabun üretecek kadar efektif ve kreativ bir liberalliğe göz kırpacak, somun ise sıradan, homojen ve ihtiyaca yönelik bir ürünün eşit olarak dağılması ile karşımıza çıkan birörneklik cehennemini yansıtacaktır.
  • bu insanların en güzel örneklerinden biri vakti zamanında erkek arkadaşım olan bir şahıstır. bana solcu olduğundan, zaten bütün ailesinin solcu olduğundan bahsederken ne hikmetse bmw kullanmaktaydı. tabi ben bunun üzerine sağda müsait bi yerde indim..
hesabın var mı? giriş yap