şükela:  tümü | bugün
  • 12 koloni gezegeninden biri. (bkz: the twelve colonies)

(bkz: battlestar galactica 2003)
  • battlestar galactica içindeki oniki koloniden en sorunlu olanlardan birisidir. yıllarda meydana gelen sömürü nedeniyle terörist hareketlere evsahipliği yapmıştır. yerlileri gemenonlular gibi koyu bir dinsel inançları vardır. ilaç kullanarak tedavi görmenin, tanrıların gözünde bir günah olduğuna olan inançları ve pasifist yapıları diğer koloniler tarafından fazla sevilmemelerine sebep olmuştur.

(bkz: anastasia dualla)
    (bkz: tom zarek)
  • 12 koloninin güneydoğu anadolusu.
  • gaius baltar'ın memleketinden daha iyi durumdadır sanırım 12 koloni nazarında. (bkz: aerilon)
  • gee'ye göre (adamın oğlu apollo'nun karısı hatun) onların çoğu paranoyak moron ve münakaşacıdır. (bsg s 0314)

edit: tsk'da kapalı alanlarda el selamı verilmez baş selamı verilir. bsg'de mütemadiyen el selamı veriliyor. acaba bsg açık alan mı sayılıyor?
  • 9 entarili troll...

edit: yazar olmak için gerekli 10 entariyi girmeye tenezzül etmeyip parayla aldığı sözlük hesabından başkasının nick altına pisleyen yaratık!

edit2: aşağıya nickaltı başlığımı pislettiği entarileri kronolojik sırayla bırakıyorum! edepsiz!
  • “bildigim degil bilemedigim kadar gerizekali olan sozluk hesabi sahibiymiş” kendisini bu cümle ile tanımlayan yazar...
  • sabahın yedisinde mesaiye başlayan ve alttaki satırları sıçan troll.

--- bu satırlar sagittarona aittir ---

"ergen lan. bildigin ergen. sapik gibi nick altima dadanmis. buraya yazdigimi oraya kopyaliyor.

birisi pistten alsin su gerizekaliyi. elindeki limonata bardagini dusurecek. sonra ayagi kayip, bardak bogazina saplanacak.

dusundum de, aslinda fena olmazdi

akli dengesi de bozuk. 10 entry kural buraya alinirken var ama, 10 entry'i omur bllah tutacaksin diye bi sey yok. silinince 10 entry kalmiyor. bu onaylanirken 10 entry yapmadigim anlamina gelmiyor gerizekali canim evladum benum. daha isleyisten haberi yok gerizekalinin.

bu gerizekali, 10 entry'nin altinda oldugum icin (kendimce nedenlerden dolayi) hesabi parayla aldigimi sanmis. ben 10 entry civari yaziyorum ama kendimce sebeplerim var. 2008'de en jiletciler diye bir kategori vardi. orda ilk 5'te idim mesela. bu o tarihte dogmadigi icin entry silmenin ne demek oldugunu bilmiyor. hesabi parayla aldigimi saniyor.

ha bu arada, nick altina ilk giden kendisi iken beni suclamis nick altina gitmekle. lan ben bunu engellemedim bile. engelli tek bir yazar yok bende. bu salak kendi kendine teoriler kasiyor. yok parayla hesap almisim da yok nick altina siciyormusum da. ulan kendine bak. bir bak bakalim senin benim basligim altina girdigin entry ile benim seninkine girdigim arasinda kac gun var.

hem gerizekali hem yalanci hem itirafci tam tesekkullu ahlaksiz."

--- bu satırlar sagittarona aittir ---
  • girdiği entarileri silen bir adet aptal troll.
  • iftiracı ve kelime dağarcığı inanılmaz derecede kısıtlı sözlük için gereksiz bir varlık.