şükela:  tümü | bugün
  • bugün onlarca ulusal gazetede tam sayfa olarak yer alan ve sivil dayanışma platformu imzası taşıyan bir ilanın ana vurgusu; başbakan recep tayyip erdoğan'a verilen çok önemli bir destek.
  • istanbul anadolu yakasında, bilhassa ümraniye civarında devasa afişlerle duyrrulan irade. bi ara kuzey kore'de miyiz acaba dedim her yerde sevgili liderimizin posterlerini görünce.
  • anadolu yakasında e-5 boyunca muhtelif panolarda sevgili padişahımızın gül yüzü lle millete yutturulmaya çalışılan bir tiyatronun sloganı. emniyet teşkikatının komple yerinden edimesi midir sağlam irade? bakan kurulunun revizyonu mudur? neye karşı bu sağlam irade? mağduruz da mağduruz. ben mecbur muyum bu beyefendinin suratını görmeye? tv seyretmiyorum lan ben bir yerden gül cemali çıkacak diye, milyonlarca insana bunu neden yapıyorsunuz?
  • devletin üst kademesinde görevli olup, her türlü yetki ve imkanın elinde olduğu bir ortamda, rüşvet, yolsuzluk ve usulsüzlükten uzak durup devletin sana verdiği maaşla yetinebilmektir sağlam irade.
  • (bkz: sağlam mide)
  • kozyatağı gibi -kanımca- anadolu yakası'nın görece en nezih semtlerinden birinde bile, koca koca billboard'larda görülebilen, ceberrut suratı yoldan geçen herkesi tarar gibi bakan bir adamın posterinin yanında, 250 puntoyla yazılmış sözler.

normal şartlarda şöyle bişey yapabilmek lazım:

- sağlam irade!!! rööh!
    + sağlam bir nah! *şlaks*

ama demokrasiyiz biz. demokrat demokrat sihiyolar ebemizi. ne güzel.
  • az önce istanbulun bütün billboardlarında gördüğüm bir ilan ve merak üzerine de ströerin internet sitesine girip fiyat listesine bakmama neden olan. bayağı kalantor sivil toplum örgütleriymiş maşallah nazar değmesin. bir çok sivil toplum örgütünde çay bile zor çıkarken binlerce liralık ilan veren stk lar biraz garibime gitti de yoksa akp bunlara para verip ilan verdirmez imkanı yok.

http://www.stroer.com.tr/images/pdf/tarife.pdf

edit: bunlardan bir tanesi hak-iş sanırım.

edit2: fatih saraç tarafından finanse ediliyormuş. beleş yani.
  • toplu taşımada zorla gözümüze sokulan afiş. bugüm metroda çocuğun biri kalktı, yırtıp attı, ben bu şerefsizim yüzünü her yerde görmek zorunda mıyım diye.

sanırsam birleri çok yusuf yusuf oldu, bi korkutma çabaları falan, haşin haşin bakan tayyip.

posterin vermeye çalıştığı mesaj nedir bilmem de, bana fena halde, oğlum bak gitte kabaran ergeni hatırlattı