şükela:  tümü | bugün
  • ülkemize khk ile dönüş yapan mülakat sistemi binlerce gencin hakkının yenmesine sebep oldu ne yazık ki. alan birincilerinin tercih yapamadığı durumları gördüğümüz bu sistemin içinde sayısız gedik bulunmaktadır. bu sisteme dahil olmayan sağlık bakanlığı ise yeni aldığı kararla mülakat ile alım yapabileceğini yayınladı. halihazırda 11 aydır atama yüzü görmemiş sağlıkçıları bu karar ile cehennemin dibine atmıştır.

    mülakat ne için yapılmaktadır? öğretmenlerin anlattıklarına göre genel kültür ve alanlarında sorular sorulmaktaymış. genel kültür sormaları müthiş yanlış çünkü mülakata aldığın adam zaten kpss’de genel kültür+genel yetenek çözerek belli bir puan alarak karşına gelmiştir. alan bilgisi ise sağlıkta uygulanamayacak bir konudur. bizler alan bilgilerimizin yeterliliğini lisans diploması alarak kanıtlamaktayız, yetersiz olsa idik mezun olamazdık. mülakata hasta getirip damar yolu mu açtıracaksınız ya da kendi alanım için konuşur isem bebek mi doğurtturacaksınız onca kişi önünde? bu sistemin ne için ülkeye getirildiğinin her birimiz farkındayız, bu yanlış bir sistemdir, hak yemektir.

    bu yanlıştan derhal dönülmesi gerektiğini, kpss sınavından bu yana yani 2018 temmuzdan beri hakkımız olan atamanın da bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini duyuruyoruz.

    tüm yazarlardan/yazar olma yolunda ilerleyenlerden destek bekliyorum, lütfen sessiz kalmayın.