şükela:  tümü | bugün
 • saglik i$lerinden sorumlu bakanlik. halen osman durmu$'un ba$inda oldugu bakanlik.
 • işi en sorunlu bakanlıklardan biri
 • bakanının durmuş durmuş durnayı götünden vurmuşluğunu bir tarafa bırakırsak...
  son zamanlarda kondom tanıtımına külliyatlı bir miktarda bütçe ayıran bakanlığımız... (bakınız 6 ocak 02 tarihli la gazetta de la resmiya)
  ulam kondom yerine galoş tanıtsanız veya millete dağıtsanız ya.
 • şimdiki bakanı recep akdağ'dır.
 • haberlerde izlediğim kadarıyla personeli bakanlık yemekhanesinde yedikleri balıktan zehirlenmiş bakanlığımız.ülkemizdeki pek çok ironik olaydan biri olmuştur bu da
 • 1920'de sıhhat ve ictimai muavenet vekaleti adı ile kurulan bakanlık.
  isim babası yusuf kemal tengirşek'tir.
  ilk sağlık bakanı da adnan adıvar 'dır.
 • özel sağlık kuruluşlarını zengin etmek için elinden geleni ardına koymayan bakanlık. kamu kuruluşlarının kendi çabaları ve topladığı aidatlarla kurduğu poliklinikleri "sağlık hizmetinin tek elde toplanması" ve "tasarruf" adı altında kapatıp en basit memururundan laborantına kadar her çalışanını sağlık bakanlığı bünyesine alıp üçer kat maaş vermeye başlayan, yetmezmiş gibi yığınla ek iş yapmalarına göz yuman bakanlık. artık kurum içerisinde bulunan tek tük kurum tabibini en ufak tahlil için özel kliniklere sevk yapmak zorunda bırakmış ve asla gerekli olan tahlillerle yetinmeyip devleti yolmayı kendine görevedinmiş ve hatta check-up'a giden insanlara asla sahip olmadıkları hastalıkların teşhislerini koyarak insanların hayatlarıyla oynamak için hiç bir tereddütte bulunmayan özel sağlık kurumlarına çuvallarla para akıtmaya başlamış bir bakanlık.

  sorarım size ey ahali: kontrole gittiği klinik tarafından 24 saat boyunca tansiyon denetimi altına alınan ve hem klinikte hem de klinik tarafından takılan cihaz tarafından yapılan ölçümlerde tansiyonu 185 110 civarı çıkmış bir kişinin hiç bir rahatsızlık hissetmediği için 10 dakika sonra başka bir yerde tansiyon ölçtürmesiyle tansiyonunun 101 72 olduğunu öğrenmesi normal midir? bu adam önceki gün takılan makinenin yer yer 200lere çıkan ölçümlerini gördüğünde tansiyon düşürücü ilaçlar alırsa zaten o anda muhtemelen 110 75 seyrinde olan tansiyonu ne hale gelir? insan hayatıyla nasıl bu kadar vurdum duymazca oynanır? devletin buna göz yummasını bir kenara koydum, halkını bu adamlara nasıl mecbur eder?

  fakülte hastanelerinden başka yere ne giderim, ne de gidene izin veririm artık.

  ayrıca (bkz: ozel hastahaneler ve hakedis gercegi)
 • uyguladığı sağlık politikası türk insanının genel durumundan bile kötü olan bakanlık.o kadar yani!

  sadece bu hükümetin değil ondan önceki birçoklarının yaptığı gibi, koruyucu sağlık hizmetlerinden ziyade tedavi edici üçüncü basamak hizmetlerine ağırlık vermiş bakanlık! memleket insanının yararına olmasına rağmen, ilaç firmalarının ve patronların aleyhinde tek bir tane bile karar alamamış ve alamayacak olan bakanlık!herkes heryerde muayene olabilecek artık ayrım yok gibi gazlar verip bizi ve devleti sömürücülerin eline bırakacak olan bakanlık! sağlık hizmetlerinin eşit dağılımını sadece türkiyenin ücra köşelerine hekim göndermekten ibaret gösterip, hekimlerle halkı karşı karşıya getirerek bu olaydan çıkar sağlama amacı güden; oysa o ücra köşelerdeki insanların sağlığını zerre kadar düşünmeyen bakanlık! hakkında bu kadar sert konuştuğum, çünkü tüm yurttaşların sağlık düzeyini yukarılara taşımanın yolları belliyken, bu yolların tam zıttına yönlendiğini gördüğüm bakanlık!

  ve son olarak; hakkımı helal etmediğim bakanlık!!!
 • 2006 haziran ayında kolestrol ilaçlarının bedelini ödemeye son vermiş bakanlık.
  sadece 2-3 hafta sonra ülker grubu piyasaya kolestrol
  düşürdüğü iddia edilen ülker kalbim benecol markasıyla yoğurt, yoğurt
  içeceği, süt ve margarinin satışına başlar.
  (bkz: tamamen duygusal)