şükela:  tümü | bugün
 • corona testi için gerekli olandır.

  şurada anlatılmış.
 • twitter'da söylendiği gibi, bu hastalığın neden hep ünlülerde çıktığının anlaşıldığı itiraf olmuştur, çünkü ünlülerin "sağlık bakanlığında dostları" var, sen ben gibi marabaların yok.
 • içim fesatmış. bende farklı bir dost anladım.

  tanım; dost var, dost var.
 • üst edit: tam komedi şu tweetinde söylediği şu:
  "binlerce insan her yıl zaten çeşitli hastalıklardan ölürken korona’nın bu kadar panik yaratması özel bir mühendislik çalışması gibi. korku algısı dünyaya hakim oldu. gerekli önlemleri aldıktan sonra hijyene dikkat edip sakin kalmak lazım."

  kendisi sakin kalamayıp sağlık bakanlığındaki dostları devreye sokmuş. garipsin be türkiye.

  üst edit2: beyefendi tweeti silmiş fakat video geldi https://www.youtube.com/watch?v=szmcoorzgty

  kit yok deniyor ardından sağlık bakanlığındaki dostlar devreye girince bir hokus pokus ile kit ortaya çıkıyor.

  sağlık bakanlığının vatandaşlarla da dost olması dileğiyle...

  --- spoiler ---
  değerli dostlar, 15 gün önce ağır bir grip geçirdim. ateş, halsizlik, boğaz ağrısı, koku ve tat kaybı şikayetiyle özel bir hastaneye gittim. tetkikler sonucu üşütme olduğu söylenerek, serum tedavisiyle eve gönderildim. şikayetler geçmedi, koku ve tat kaybı düzelmedi.

  bir hafta sonra bir arkadaşımın korona şüphesiyle hastaneye kaldırılmasıyla başka bir hastaneye giderek şikayetlerimi anlattım. tetkikler sonucu doktor, tat ve koku kaybının korona semptomu olduğunu, muhtemelen ben de virüsün olduğunu ancak hastalığı ayakta atlattığımı söyledi.

  kendisine yapılacak bir şey yok mu dediğimde, hayır, biz sadece ağır vakaları yatırıyoruz, demek ki sizin bünyeniz sağlam, solunum zorluğu yaşarsanız hastaneye gelin cevabını aldım.

  üç gün sonra ise 15 gün önce görüştüğüm bir arkadaşımın test sonucu pozitif çıkınca tekrar aynı hastaneye gittim. şikayetlerimin geçmediğini, koku ve tat kaybının devam ettiğini, göğsümde hafif yanma olduğunu anlattım. aynı doktora denk geldiğim için, benzer cevapla karşılaştım.

  bu kez benim ısrarlarım üzerine ciğer tomografisi çektiler, ancak kit olmadığı için test yapamayacaklarını söylediler. sağlık bakanlığındaki dostların devreye girmesiyle kit temin edildi. bu esnada tomografi sonucu sağ akciğerde enfeksiyon tespitiyle izolasyona alındım.

  test sonucu çıkıncaya kadar izolasyonda kalacağım, sonuca göre tedaviye başlanacağım söylendi. enfeksiyon için neden şimdi bir tedavi uygulanmadığını sordum, enfeksiyonun küçük olduğu cevabı verildi.

  peki bir kaç gün sonra enfeksiyon artarsa ve solunum güçlüğü yaşarsam ne olacak dediğimde ise o zaman gerekli tedaviye başlayacağız dediler. bu aşamada neden bir şey yapılmadığını sorduğumda ise kararın bu şekilde alındığı söylendi.

  test sonucu iki-üç gün sonra çıkacak, şimdilik izolasyondayım, arayan, mesaj gönderen geçmiş olsun dileklerini ileten bütün dostları gönül dolusu muhabbetle kucaklıyorum. durmak yok yola devam.
  --- spoiler ---
 • muhalifim ama akp çalışıyor
 • dostu olan yaşadı, olmayan?
 • o kadar sıradan bir olaydır ki bu derece rahatlıkla dile getirilebilir. gerçekten dost var, dost var. bakalım bu dostları öğrenebilecek mıyız?

  bakanlıkta dostu olmayanlar ağlasın. tüm tavsiyeler dostları olmayanlara anlaşılan...
 • dostlar sağolsun. kimimize torpil, kimimize taziye cevabı olacak anlaşılan.
 • klasik ak parti pisligi iste. (bkz: anlatmaya gerek yok görüyorsunuz)
 • bu coronavirus de halkimiza sinif bilinci asilamazsa daha ne asilar bilmiyorum.