şükela:  tümü | bugün
  • menzil tarikatının da game of thrones izlediğini gösteren tweet.

https://twitter.com/…ligi/status/886887993818189824
  • içinde orospuların fink attığı, milletin dal taşak gezdiği diziye gönderme yapmış bakanlık tweetidir.
    müslüman bir ülkede olacak iş mi ? *
  • game of thrones izlemesine eyvallah da arkadaşım sen sağlık bakanlığısın, sıcakta nefes alamayan yaşlılar, hamileler var, onlar için klima olmazsa olmazlardan biri. ne demek klima ile kışı getirmeyin.
  • sırf ak parti hükümetine ait bir bakanlık paylaştığı için binlerce kez karşıt yorum, entry yazılacak olan tweettir.

ne yapar ne ederler bir yerden bulup bok atarlar tweete. ama chp ya da diğer keko bir sol partilerden birisi atmış olsaydı tweeti hemen güzellemeler başlar, hemen toz kondurmamak için beyinsizce cerlerdiler.

adamın yazdığı şey basit. 'klimayı ayarında kullan'. soğuk yerinde güzeldir. 'fazla soğuğa gerek yok' demiş.
  • "kar düştüğünde ve beyaz rüzgarlar estiğinde yalnız kurt ölür ancak sürüsü hayatta kalır."

(bkz: #69033469)
  • başıma bir iş gelmeyecekse sempatik bulduğum bir uyarıdır. bu twiti atan fetö'cü filan derlerse silerim bunu.
  • kastedilenin, klimanın eğer calıstırılacaksa uygun ayarlarda calıstırılması olduğu tweet. gerçekten de yaz aylarında evi 16 derece yapmak mantıksız ve doğal değil.

sağlık bakanlığı bizden iyi biliyordur muhtemelen, değil mi?
  • kilma ile kışı getirmeyin lafından klima kullanmayını anlayabilen dangalak muhalifleri göstermiş tweettir.

şunların beynini kuşa taksan çıkarır kafasına sıkar lan ashdajgf.
  • birisi hemen atlamış beyinsizce trollemek için -kekö söl pörtilör ölsöydi- diye ama bakıyorum da dediği gibi millet üşüşmemiş o kadar da.
    neden?
    çünkü bahsettiği kişiler kendisi kadar salak değilmiş demek ki?
    neyse efendim, başlığa gelecek olursak.
    klimaların kullanılmasını gerçekten de halkımız hiç bilmiyor.
    hava ne kadar sıcak olursa klimanın derecesini o kadar çok düşürüyorlar.
    ama klima ve ısıtıcılar bu mantıkla çalışmıyor aziz muhterem kardeşim.
    sen klimaya 21 dereceye getir dersen 21 dereceye getirir, dışarının havası ne olursa olsun.
    hava haddinden fazla sıcak olursa 21 dereceye getirmek için senin klimayı 16 ya filan getirmene gerek yok. o senin girdiğin dereceye kadar zaten durmadan çalışır, o dereceye gelince sabitler.
    kısaca hava 30 derece iken de 40 derece iken de 21 dereceye getirip bırakabilirsin. merak etme klima elbet o sıcaklığa indirecektir.
    ikinci olarak -hava aşırı sıcak dereceyi fazla düşürürsem daha çabuk soğutur- diye bir şey yok klimalarda. en azından şimdiye benim kullandıklarımda. yani sen hava 30 derecedeyken 21 dereceye alıp da hava 40 derece olunca 21'e daha çabuk gelsin diye 16 ya almana gerek yok. sen klimayı 16 ya da alsan 21 de de bıraksan klima 21 e aynı zamanda getirecektir havayı.
    haa dersen ki o kadar çok düşürünce klima daha güçlü çalışıyor. aradaki fark fazla diye çift kelebek açılıyor, turbo devreye giriyor filan zannediyorsan da yanılıyorsun.
    yeni veya benim kullanmadığım klimalarda böyle bir özellik varsa bilen arkadaşlar uyarabilir ancak ben şimdiye böyle bir klima hiç kullanmadım. hepsi aynı mantıkla çalışıyorlar.
    son olarak bir yerde okumuştum, dışarının havası neyse senin bulunduğun ortamın dışarıdan en fazla 5 derece farklı olması gerekiyormuş. daha fazla fark vücut direncinin düşüp hastalıklara davetiye çıkardığını söylüyor norveçli balıkçılar.
    yani dışarısı 30 derece ise içerisi 25 den düşük olmamalı. dışarısı 40 derece ise de o zaman içerisi en az 35 olmalıymış. dersen ki 35 ne lan y.rr..m? diye, deme.
    norveçli balıkçılardan daha iyi mi bileceksin sen?
  • sağlık bakanlığının, jandarma komutanlığını kıskandığını düşündüren tweettir. zira jandarma komutanlığı daha erken davranmıştır ve daha sempatiktir.

https://twitter.com/…arma/status/886857809102557184