şükela:  tümü | bugün
  • marmara üniversitesi haydarpaşa yerleşkesi tahsis edilerek kurulan yeni bir devlet üniversitesi. garip bir statüsü var. devlet üniversitesi olduğu halde mütevelli heyeti var. rektörü de 4 yıl değil, 5 yıl görev yapıyor. ayrıca 2500 akademik kadrosu var, hangi eğitim ve araştırma hastanesinin bağlanacağı belli değil.
  • muhtemelen haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi eğitim hastanesi olacaktır bu üniversitenin.
  • gata'yı bünyesine katan üniversite. sağlık olsun.

.
  • bağcılar eğitim ve araştırma hastanesini de bünyesine katan üniversite.
  • yuksek lisansa ogrenci aliyorlar mi ogrenmek istedigim universite. akademik takvimlerinde cuma gunu kayit icin son gun gorunuyor fakat herhangi duyuru gormedim alinacagiyla ilgili. bilen varsa yesil etsin.

edit bu donem icin (2016-2017 guz) almayacaklarmis. bu da burda kutsal bilgi olarak dursun.
  • akp ile kol kola, haydarpaşa'yı almasından ziyade, olay olup bittikten sonra 20 kişilik küçük bir grubun 1 saat süren protestosu daha vahimdir.bahsedilen kampüste hukuk öğrencileri yer almaktadır.

artık hep birlikte üniversitenin eşantiyon dağıttığı kravatları takıp, 1903(!) logolu telefon kaplarını kullanırız.
  • türkiye'de toplamda 58 eğitim ve araştırma hastanesi ile afiliasyon protokolü yapmış üniversitedir.

ayrıca ülkemizde yurt dışında yükseköğretim okulu açma yetkisi olan tek üniversitedir. keza somali'nin başkenti mogadişu'da, recep tayyip erdoğan sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu'nu açmış ve öğrenci yetiştirmeye başlamışlar. web adresi
  • sayelerinde haydarpaşa kampüsünde kendimizi misafir olarak hissetmeye başladığımız oluşum.
  • (bkz: #64960020)
  • sabahın erken saatlerinde bahçesi ve uzun koridorları mükemmel olan üniversitedir. yüksek tavanlarına diyeceğim yok da acaba neden bu kadar yüksek diye ister istemez düşünüyorum. sanki önceleri içeride at mı koşturuyorlardı diye düşündüğüm binaya sahip üniversite.