şükela:  tümü | bugün
  • alkış için teşekkür ederiz. ama yetmez!

-sağlık personeline uygulanan şiddete karşı ağır yaptırımlar uygulansın istiyoruz.

-3600 ek gösterge hakkımız verilsin, güvencesiz ücret kaldırılsın ve aldığımız ek ödemeler emekliliğe yansısın istiyoruz.

-mesai saatlerimiz ve aldığımız ücretler iyileştirilsin istiyoruz.

-vergi dilimine girip, maaşımızın her ay giderek azalmasını istemiyoruz.

-olağanüstü hallerde, salgın gibi durumlarda çift maaş istiyoruz.

edit açıklama:

sağlık çalışanlarının isteklerine karşın küfür ve hakaret eden kütle! sizin hayatınız ucuz ve değersiz olabilir ama, benim ve bir çok kişinin dahil olduğu insan hayatının değerinin, paha biçilemez olduğunu düşünüyorum.

bir meslek grubu hakkını ararken, neden hasedinizden çatlayırsonuz? hak arayan insanlara karşı nefret tohumları ekerek, yarın öbür gün sizler de hakkınızı ararken, karşınızda sizlere destek olacağı yerde köstek olmaya çalışacak kitleler yarattığınızın farkında değil misiniz?

ayrıca ailesini ve sevdiklerini geride bırakarak, hudutlarda can güvenliğini riske atıp göreve giden sağlık çalışanlarının, sadece böyle durumlarda, en azından maddi sorunlar yaşamamak adına çifte maaş istemesi neden zorunuza gidiyor!

ben kesinlikle bu kütlenin cahil, sağlıksız, mutsuz, başarısız, kötü ve işe yaramaz bir güruh olduğunu düşünüyorum. bu kütleye sağlık, mutluluk, başarı ve feraset diliyorum!

edit: ekleme

sağlıkta şiddet tam gaz devam ediyor!

alkışınız da, paranız da size kalsın. öldürdünüz işte daha ilk günden. doktorsuz, hemşiresiz, sağlık çalışansız kalın!

edit: ekleme

alkışlandık, iyi ki varsınız denildi. ne zaman ki açıkca konuşmaya başladık, linçler başladı.
    doğruları duymak hoşunuza gitmiyor.
    istiyorsunuz ki her şeyin üstü kapatılsın. herkes iyi koşullarda yaşasın istemiyor aksine herkesin sizin gibi sefil olmasını istiyorsunuz. bu yüzden de bir adım ileri gidemiyoruz!
  • dur bismillah, sözlükte yeni övülmeye başladın..
    şu kriz bı atlatilsaydi hele. senin yaptığın zor durumda ortamı biraz daha zora sokmak.
  • kısaca olması gerekeni istiyorlar. kamuda da özel sektörde de herkes emeğinin hakkını almalı. ne hakkını istemek şımarıklık ne de hakkının verilmesi lütuf.
  • diğer istekler tamam ama vergi diliminin yalnızca kendisini etkilediğini düşünmek çok garip :)

haklı noktaları bulunan yakarıştır.
  • edit: şu an sağlık calışanlarının yaptığı calışmayı cafede lokantada calışmakla kıyaslayan salaklarıda görüyoruz. senin cafede garsonluğun ile sağlık çalışanlarının çalışması aynı mı lan hödük. birazda acık ötede yazın. lütfen.

sizler zaten bu günler için varsınız. bu tip vakkaların olacağını bile bile bu mesleği sectiniz. tamam doğrudur. son zamanlarda dünya genelinde sağlıkcıların fedakarlığını inkar eden alcaktır. hema maaşımız artsın, calışma şartları düzeltilsin demek tüm emeklerin ve fedakarlığın içine edilmesi demektir. bu işi maneviyat için değil maddiyat için yaptığınız gibi bir sonuç cıkar. gel şimdi şu maneviyatın içine etme. övüldüğünüz anda fırsatcılık adı takılır.
  • boşuna uğraşmayın... sözlüğün yarısı sağlık çalışanlarından nefret ediyor.
  • haklı istekler içeren başlık. alkış bedava tabi alkışlarsın adam hakkını isteyince ayı.
  • ben garsonluk yaparken hafta sonları cafede müşteri iki katına çıktığında kimse bana çift maaş vermiyordu. bu sizin göreviniz, bütün riskleri alıp, her türlü yemini ederek başlıyorsunuz mesleğinize ve binde bir böyle yoğun dönemler denk geliyor, onda da bir zahmet sesinizi çıkarmayıverin.

ha bir de her yerde doktor olduğunuzu belirtmeseniz de olur.

bunun haricinde teşekkür ederim kendi adıma. alkışlamayacağım zaten.

kolay gelsin.

ekleme: öğrenciyken garsonluk yapmam birçok kişiyi rahatsız etmiş olacak ki bir sürü mesaj gelmiş. kusura bakmayın doktor beyler ve bayanlar, keşke size danışsaydım bilemedim. :)