şükela:  tümü | bugün
  • bir çaylak arkadaş paylaştı bana da başlık açmak düştü.

ilgili tweet

silinirse diye

tweet içinde söylenecek sözler söylenmiş benim söyleyecek sözüm yok sevgili sözlük.
  • sosyal medya bir nevi turnusol görevi üstleniyor. kendi elleriyle kendilerini ele veriyorlar.ilgili makamların devreye girmesi çok zor olmasa gerek!
  • elinde eldiven digerinde telefon allahin gerizekalisi. her koseye 2 katili binada özel saglik meslek lisesi acmanin sonuclari iste burda
  • söyleyecek söz bulamadım. tek kelimeyle rezalet. sen bir sağlık çalışanısın, hasta önünde belli ki baygın yatıyor. sürekli takip etmen gerekirken bir elinde eldiven diğer elinde telefon aynı anda selfie çekilip hastayı da kadraja almak bence meslekten men edilmek için gayet yeterli. umarım ifşa olup işlerinden çıkartılır ve bir daha sağlık çalışanı olarak çalışamazlar.

bir de unutmadan, umarım bir gün ambulansa ihtiyaç duymazlar (!).
  • hasta mahremiyeti dışında pek takılmadığım ve takılmamak gerektiğini düşündüğüm olay. mesleki olarak bazı meslek sahiplerinin bize uç bir noktaymış gibi gelen durumlarda olağan davranması ve kendi hayat akışı içine adapte etmeleri normal. ha yaş itibari ile meslek dışı bu neslin genel olarak biraz gerizekalı davranışlar içinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. bu tipler öğretmen olsa sınıfta, asker olunca operasyonda, hukukçu olunca adliyede böyle paylaşımlar yapıyor. onların genel yaşam döngüsü içinde ekstrem bir durum değil. jandarma olarak görev yapan bir akrabam var. yılda 100'den fazla ceset görüyoruz diyor. bazılarını anlatırken bile sınırlı sayıda ceset görmüş ben için sarsıcı durumlar içerebiliyor. ha tutup paylaşmıyor ama ceset başında normalde ne konuşuyorlarsa değişen bir şey olmuyor. dolayısı ile bazı şeylere aşırı tepki verildiğini düşünüyorum. anlık takip edilmesi gereken şeyler vs. o selfiede maksimum 5 saniye sürer ve onu yapacak kadar rahatlarsa durum da stabildir. aşırı tepki vermeyin bence. birazdan mesaj kutusunu da inşallah senin anan baban o durumda olur da selfie çekerler diye beddualarla doldurmayın. kötü insanlar olmayın. * sağlıkçı değilim.