şükela:  tümü | bugün
  • ekonomik kriz içinde sağlık çalışanları koronanın önüne savunmasız atılıyor.

italya gibi olmaktan korkarken bu vurdumduymazlık nedeniyle daha beter olacağız.

en çok sağlık çalışanı ölümü türkiyeden olmaz umarım.
  • alkış çok naif bi destek, keşke " her sağlık çalışanına bir maske de benden " gibi bir kampanya olsaydı...zira baya bi malzeme sıkıntısı var gibime geliyor...keşke olabilse...
    demiş bulundum başka bir başlıkta...
    gündemde kalmalı...
  • malzeme yetersizliği olduğuna dair epey haber dolaşıyor. kumaştan maske yapmaya çalışan sağlık personellerinden bahsediliyor. umarım yeterli ekipman ve malzemeler vardır. sağlıkçıların riski minimuma indirilmelidir. diğer taraftan hastane forması ile toplu taşımaya binen sağlıkçılarıda görüyoruz. sağlıkçılar hem kendini hem toplumu korumalıdır.
  • onu ihracat yasağı koymayıp 24 ocaktaki wuhan karantinasıyla başlayan 1 aylık sürede tüm maske ve tulumlarımızı çin vb. ülkelere satmadan önce hükümet düşünecekti. 2-3 milyon maske stoklayan stokçu şerefsizler de var. bu insanları tespit edip depolarını basarlarsa herkes için gani gani ekipman bulunur. böyle konularda her şeyi devletten beklemek lazım bence.

ben elimde olan 3-5 maskeyi sağlık kuruluşlarına bağışlamaya hazırım. ama benim yapacağım harlı ateşe 1 damla su atmak olur. o yüzden fikrim bu şekilde.
  • şu çağrı duyulsun.
    canlarını hiçe sayan insanların en azından istedikleri malzemeler karşılansın. maskesiz, tulumsuz korunaksız olmak nedir?
  • tanı kitleri ve koruyucu ekipmanların tüm sağlık kuruluşlarına kesintisiz bir şekilde sağlanması şart! bunun başka bir yolu yok.
  • defalarca dile getirdiğim husus. en buyuk hastanelerde dahi maske yok. pek çok hekim enfekte olacaktır. sağlık sisteminin çökmesi kaos yaratır. şu an her şeyden önemli, pamuklara sarmamız gereken kişiler hekimler ve diğer sağlık çalışanlarıdır.
  • doktor ve hastane çalışanları yanında eczacılar olarak ulaşılabilir koruyucu ekipmana ihtiyacımız var. şaka değil şu an parasıyla alacak maske bulamıyoruz.
  • sağlık çalışanina ekipman demek bize teşhis tedavi demek.

canını dişine takarak çalışan emekçi arkadaşlar bir de bu sıkıntıyı düşünmesin.

(bkz: up)
  • up