• sabitlenmiş entry
    covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
    • covid-19 salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları için açtığımız ve salgın süreci boyunca sol frame'e sabitleyeceğimiz bu başlıkta, desteğe ihtiyacı olan sağlık emekçileriyle, destekte bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

bu başlık altında; içinde risk grubundan yakınlarının bulunduğu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına kalacak yer ayarlama, tıbbi malzeme desteğinde bulunma, sağlık çalışanlarının çocuklarına online ders verme gibi desteklerde bulunabileceğinizi paylaşabilir veya sağlık çalışanlarından gelebilecek farklı destek taleplerini karşılayabilirsiniz.

bu vesileyle, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde işleri bir hayli zor olan sağlık çalışanlarının yüklerini bir nebze de olsa hafifletmeyi umuyor, tüm sağlık emekçilerine bu süreçte gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.

edit: bu zorlu süreçte sağlık emekçileri ve yakınları türkiye psikiyatri derneği'nin 0 850 532 66 76 numaralı telefonu yoluyla ruhsal destek hattından faydalanabilirler. detaylı bilgi için (bkz: #105221112)

edit: sağlık çalışanlarımızla dayanışma içinde olan bir grup gönüllüyüz. ihtiyaç halinde farklı uzmanlık alanındaki kişileri çok kısa sürede organize edebiliyoruz. desteğe ihtiyacı olan bir sağlık çalışanıysanız veya gönüllü olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi için (bkz: #104572798)
    • çaylak arkadaşlar seslerini duyurmak isterse bana mesaj atabilirler.

(bkz: filyasyon calisaninin gasp edilmesi)
    • ne güzel bir iştir bu helal olsun emeği geçenlere. sağlık çalışanlarımız bunu hakediyor.
    • tebrikler, umarım ihtiyaç sahiplerine ulaşılır.
    • bu hareketi için başlık yönetimini canı gönülden kutluyorum. eğer ankara işçi blokları mahallesinde yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan sağlık çalışanı varsa mesajla iletişime geçebilir. (çaylaklara da açık mesaj kutum)
    • eşimle aynı hastanede çalışıyoruz çocuk da var.hanima idari izin,rapor ,ücretsin izin hiçbir şey alamıyoruz.ayni durumda olan ya da konu hakkında bilgisi olan varsa çok makbule geçer
    • bu süreçte salgın ile mücadele edip halkımıza hizmet veren değerli sağlık çalışanlarının çocuklarına
      -> lise matematik, fizik, kimya
      -> ortaokul matematik, fen bilimleri
      -> ingilizce
      dersleri icin
      çevrim içi yardımda bulunmak amacıyla ücretsiz özel ders verebilirim.
      edit: prince of heaven fransızca özel ders verebileceğini beyan etti.
      ozel mesaj atabilirsiniz.
    • 8 senedir özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. mental ve fiziksel olarak çok zorlandığım, tükendiğim günler çok olmuştu ama bu sefer başka, bambaşka. şahit olduğum şeylerin yanında, elle tutulur gözle görülür şekilde düşmanımız olan bir hastalığın biz onu tedavi etmeye çalışırken bize bulaş olasılığının bu denli yüksek olması… korkunç bir anksiyeteye sebep oluyor. önceleri hepatit yahut hiv bizi çok korkuturdu ancak bu virüs onlara rahmet okuttu, onlar bu kadar sinsi değil, korkutucu değil…

tüm bu yorgunluğun, sinir harbinin, korkunun içerisinde böyle güzel girişimler görmek insana “yalnız değilim” hissini öyle bir veriyor ki. üstüme bir battaniye örtüp elime bir kupa sıcacık kahve vermiş gibi oldun sözlük. sağ ol. bunu yaptığın için ben de sana teşekkür ederim.
    • açıkçası korona bana, bugüne kadarki en büyük becerimin market rafından sepete attığım şeylerin kasada parasını ödemek olduğunu gösterdi. yani hemen hemen böyle.
      evdeyim, granola bar yapmaya sardım. besleyici olduklarını düşünüyorum, sağlıklı enerji veren şeyler bolca yapıp sağlık emekçilerine ulaştırmak istiyorum. nasıl ulaştırabilirim, ne yapmalıyım, bunu araştırıyorum.
      önerisi olan yeşillendirsin, elden ele sağlıkçılara ulaştıralım.
    • canım sözlük elini taşın altına koymaktan çekinmemiş. hepimiz zor günlerden geçiyoruz ama sağlık çalışanları hepimizden çok tehlikede ve zorda. bu konudaki eksiği görüp en efektif şekilde çözmeye çalışan bir sözlük var karşımızda. öyle bir gurur doldu ki içim ben de elimden geleni yapmaya hazırım. şu an yapabildiğim en iyi şey evde oturup ezel izlemek, hastalığa yakalanmamak yakalandıysam da kimseye bulaştırmamak ama yapılabilecek ne varsa ben buradayım.
    hesabın var mı? giriş yap