şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asıl başlığın şişli sağlık işleri müdürlüğünün de içinde bulunduğu gönllü danışmanlık ve test merkezlerinde cinsel yolla bulaşan hastalıklar testlerinin ücretsiz olması. bu güne kadar duyduğum en başarılı şeylerden birisidir bu şey. daha önemlisi bu testleri normal hasta kabul saatleri dışında ve tamamen anonim bir şekilde yapılıyor olması. kimse sizin kim olduğunuzu bilmek zorunda değil. kimse sizi yargılamıyor ve bilgi ve test yaptırıyorsunuz. rumuz kullanabilirsiniz ve ilgilenen doktorlar ve kişiler çok ama çok tatlı insanlar. böyle bir hizmetin olması ülkemi daha çok sevmemi sağlıyor. bunu çok bilen olmadığını düşünüyorum. buraya duyulması için yazdım. aktif bir cinsel hayatta herkesin kendini test ettirmeli.

  edit: bir tanesinin adresini paylaşıcam.

  adres: cumhuriyet mah. abide-i hürriyet cad. mezarlık çıkmazı sok. no:2 feriköy / şişli istanbul
  tel: 0 212 234 48 31 / 0 212 232 18 43
 • bağlı olunan sağlık ocağında hepatit, hiv gibi testler ücretsiz olarak olunabilmekte.
  bunun dışında devlet hastanelerinin enfeksiyon bölümünden alınan randevu ile yine ücretsiz olarak bir çok cinsel yolla bulaşan hastalık için test olabilmeniz mümkün.

  hiv testi için ayrıca pozitif yaşam derneğini arayarak alacağınız bir kod sayesinde istanbul ve ankara içinde anlaşmalı özel lab'lardan birisine giderek elisa testi olunabilinir. tamamen ücretsiz ve anonim.
 • muayene olmak potansiyel hasta olduğunuzu değil, kendinizi ve partnerlerinizi düşündüğünüzü gösterir.

  her şeyin başı sağlık.
 • fazla dile getirmeyin sonra yasaklarlar.

  olumlu durum.
 • valla testin bedava olması güzel lakin onun yerine prezervatifleri bedava dağıtsalar daha iyi olur.iş işten geçtikten sonrası değilde daha önceden tedbir alınsa ne güzel olur.