şükela:  tümü | bugün
 • sağlığı güvence altına almak. bazı rahatsızlıklar kapsam dışı kalabilse de her insanın yaptırması gereken birşey.
  (bkz: anadolu hayat)
  (bkz: yapı kredi yaşam)
  (bkz: koç allianz)
  (bkz: axa oyak)
 • reklamasyona yonelecek kadar açgözlü sağlık sektörü karsısında, %100 une sahıp olmanız halınde, mevcutdiyetiğnin telaffuzunu yaparken cok dikkatlı olunması gereken, alternatıf saglık guvencesı. aksı halde durup dururken milyonlarca luzumlu luzumsuz pahalı ılacın, testın ve hatta luzumsuz amelıyatlarının karsısında bulabılırsınız kendınızı.
 • iyi bir sigorta paketi seçilirse kolaylık, rahatlık, sağlık ve huzur sağlayabilen hizmet. yapı kredi sigortadan memnun olduğumu belirtmek isterim..tabii sorunlar oluyor..fakat henüz can sıkacak bir durum olmadı.
 • alınırken hepsinin adı sağlık sigortasıdır ama kalitesi ince ayrıntılarda saklıdır. temel olarak iki çeşidi vardır.

  a) sadece yatarak tedavileri kapsayan
  b) hem yatarak hemde ayakta tedavileri kapsayanlar

  aslında bu ürünleride yurtdışında geçenler ve geçmeyenler olmak üzere çeşitlendirebiliriz.
  sadece yatarak tedavileri kapsayan ürünler diğerine nazaran ucuzdur çünkü yatarak tedavi riski sigorta şirketlerinin ve reasürans şirketlerinin nazarında ucuz bir risktir. ama işin içine ayakta tedaviler girince şirketler fiyat yükseltmeye ve daha çok kasmaya başlarlar. ( götü başı ağrıyan özel hastaneye gider ve genelde eve en yakın hastane değil en pahalı hastane seçilir ). sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gereken hususların en önemlilerini şöyle sıralıyabiliriz.
  - benim arkadaşım şurda çalışıyo ordan yaptırayım zihniyetini bırakıp kesenize ve amacınıza en uygun planı bulmaya çalışın.
  _ sağlık beyanınızı doğru ve dürüst verin. mesela içki çok içiyorsanız içiyorum deyinki alınacaksa %10 veya %20 sürprim ( ekprim ) alsınlarki sirozla mücadele ederken yanınızda olsunlar.
  _ özellikle aile poliçesi yaptıranlar şöyle bir ikilem içersine düşebilirsiniz. bazı şirketler aile poliçelerine indirimler uygulayıp size daha cazip hale getirebilirler. bu doğaldır ama doğal olmayan size verdikleri bu aile indiriminin bir dahaki sene yenileme yapılırken hasar prim dengesi adaletsizliği olarak fazlaca geri alınmasıdır. poliçe yaparken sorun ! yenileme zamanında hasar prim oranı ferdi ferdi mi değerlendiriliyor diye. yoksa aile bireylerinin birisinin olduğu ameliyat tüm aileye indirimsizlik hatta sürprim olarak yansıyabilir.
  _limitsiz demek süper demek değildir. daha verimli amacına uygun limitli poliçeler olduğunu bilin ve araştırın.
  _yurt dışına hiç çıkmıyorsanız vede çıkmayı düşünmüyorsanız yurtdışında geçerli poliçeye boşu boşuna fazla prim vermeyin.
  _ doktorlara ve bağlı bulundukları hastanelere dikkat edin . hastane para kazansın diye ayağınız burkulduğunda karaciğer testi istemelerine izin vermeyin . para o an sizin cebinizden çıkmaz ama seneye poliçeyi yenilerken hasar prim oranı yüksekliğinden indirim alamazsınız yada az alırsınız.
  _ bir sigorta şirketinden diğer sigorta şirketlerine geçişlerde fiyat indiriminden etkilenip kazanılmış haklarınızı veya yenileme garantinizi yakmayın.

  bu gibi durumlara dikkat ettiğiniz takdirde mutlu bir sigortalı olursunuz ve şirketiniz de sizinle gurur duyar.
 • fert ve ailelerin tıpta bilinen yaklaşık 1000 hastalığa karşı teminat altına alınmasıdır. ancak, her şirketin sağlık sigortası poliçesinde, ürüne ve o şirket poliçesine özel bekleme süreleri, özel istisnalar yer alırken, hastalık sigortası genel şartları aynen uygulanır
 • zorgverzekeringen
  hollandaca bakım yada saglık sigortası
 • ömür boyu yenileme garantisi alabilmek icin uc sene boyunca hasar prim dengesinin sirketlerce belirlenen oranlarda tutturulması gerekmektedir
 • ssk yerine geçen lego parçası.
 • ingilizcesi: health insurance

  yurtdışında okumaya başladığınızda, okuduğunuz okul sizin için yaptırmıyorsa, ya da okulu önerdiği sağlık sigortası çok pahalıysa alternatifini ve ucuzunu aramaya başladığınız şeydir. daha önce hiç duymadığınz acayip terimler ve annenizin babanızın emekli sandığı ya da ssk aracılığıyla size sağlamış olduğu sağlık karnesi ve sigorta hizmetlerinden çok farklı görünen uygulamalarla kafanızı karıştırır, bünyede stres yapar mazallah. fakat abd'de okuyorsanız, internetten çeşitli sağlık planlarını karşılaştıran ve bu acayip kuralları açıklayan web sitelerine ulaşabilirsiniz. (bkz: deductible/@wunjo)

  çok fazla doktora giden bir insan değilseniz, en ucuz seçeneği satın alıp, doktora gitmeniz gerekince cebinizden daha çok para çıkması rsikine girebilirsiniz. zaten yılda bir kere doktora gidiyorsanız, yıllık size 2000 dolara patlayacak bir sigorta yerine 1000 dolarlık bir şey seçip, yaradana sığınır, hastalanmazsanız 1000 dolar karda olursunuz mesela... (not: bu yöntemi ben uyguluyorum, ama şimdiye kadar hiç doktora gitmedim. yani bütün yönleriyle test edilmiş bir uygulama değildir.)

  kaın sağlıcakla