şükela:  tümü | bugün
  • evet medeniyetin beşiği ülkemizde bu da oldu. apartman sakinlerince komşuları olan sağlık personelinin asansör kullanmaması için imza kampanyası başlatmış. güzel ülkem...
    link

edit:sağlıkçılara kolaylık sağlanmış diyen sivrizekalılar bir insanın ulvi bir meslek yapıp da ayrımcılığa tabi tutulması kadar iğrenç bir şey yok. yaşattığınızı yaşamadan ölmezsiniz. uzaktan sıkmak kolay.
  • o.cocukları hasta olduklarında eminim, o 3ve5. kattaki sağlıkçılara koşuyorlardır.
  • sergilenen insanlık dışı davranış bu ülkenin artık normali sayılabilecek bir tutum olduğu için, bu adice talepten ziyade, daire 4'ün günahını merak ettiğim kampanyadır. neden karar yetkisi yok?
  • türk insanından başkasının yapamayacağı ve türk insanı yaptığında da şaşırtmayan olaydır
  • kaynağı okudum önce her ihtimale karşı.

deseler ki 1 asansör var onu da kullandırtmıyorlar, hep beraber küfür ederiz.

arkadaş, 2 tane asansör var, 1ini sağlıkçılara tahsis edelim, diğerini kullanmasın demişler! yahu bunu zaten sağlıkçıların düşünüp teklif etmesi gerekiyor herkesten önce...

bu resmen duyar kasma mastürbasyonu. manasız.
  • hatalı açılmış başlık...

binada 2 asansör varmış, birini sağlıkçılara tahsis edelim, diğerini biz kullanalım demişler ve oylamaya sunulmuş...

son derece demokratik... kafalarına göre iş yapmıyorlar...

sağlıkçılar açısından baktığımızda ise, binada sadece 2 katta sağlıkçı var. koca apartmanda o asansörü sadece 2 kata tahsis edecekler, daha az bekleme ve kalabalık demek bu... buda bir avantaj...

" sağlıkçılar asansör kullanmasın " yönünde bir talep ben göremedim...

her boka da incinmeyin...
  • bulunduğum apartmanda, sağlıkçı var mı? bilmiyorum ama, sağlıkçı olmayan covid-19 hastaları var. insanlar böyle düşündükçe, onlar kendilerini daha çok gizleyecektir. hastalıkları asıl yayan etken de bu korkudur. asansöre sağlık çalışanını bindirmezsiniz ama, sizden önce, bir covid-19 hastasının da kullandığını bilemezsiniz. en garantili koruma yasak değil, tabana kuvvet merdiven çıkmaktır.
  • iki asansörden birini tahsis edelim dermişlerse de bana göre en hafif deyimle ayıp ve saygısızca bir davranış.
  • yalnız ben mi okuduğumu anlamadım, yoksa buraya yazanlar mı anlayamıyor bilemedim.

ulan adamlar demiş ki, iki asansör var birini sağlıkçılara tahsis edelim, diğerini biz kullanalım.

bunun iki olumlu yanı var:
    - sıradan, çarşı pazar dolaşan, maskesini burnunun altına takan çinko karbon vatandaşın hasta olma ihtimali, korunan sağlık çalışanlarından fazla. böylece sağlık çalışanları daha az hasta olma riskine sahip olacak.

- görevinden yorgun argın dönen sağlık çalışanı iki daireye tahsis edilen asansörü kullanmak istediğinde çok beklemek zorunda kalmayacak.

dediğim gibi, ben bunu anladım; ben mi malım yoksa burada duyar kasanlar mı bilemedim, yeşillendirirseniz sevinirim.