şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti genel başkanı sayın meral akşener tarafından hükümete sunulan öneridir. bu zor günlerde bizim için saatlerce fazla mesai yapan emekçilerin alkışdan daha somut bir şey hak ettiğini düşünüyorum.

kaynak: ntv

edit: sağlık çalışanlarına nefret kusan yazarları görüyorum çok yazık, zaten işleri deyip duruyorlar bu insanlar fazladan çalışıyor, çoğu eve gitmiyor, uyumuyor, ölümü göze alıyor bu kadar mı vicdanınız köreldi? devlet ikramiye vermekle bir şey kaybetmez. siz de kaybetmezsiniz.
  • haklı bir istektir.
  • hükümete verilmiş bir öneri.

hak ediyorlar. analarının ak sütü gibi helal olsun.
  • daha da ön edit: mesaj kutum küfür dolmuş, profillere girip entrylere bakıyorum hepsi sağlıkçı ironiye bak amk hahahahahahahaah. burada bunu destekleyenlerin de çoğu sağlıkçı zaten. * bu arada bazı mesajlarda doktorlara nefret kustuğum, emeğine saygı duymadığım gibi imalarda bulunulmuş. "tuzu kuru" yazmamdan bunu çıkarmış bir eleman.* öyle bir şey yok. bütün sağlıkçılara helal olsun. ancak bu önermenin saçma olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

ön edit (5): bunu destekleyen pembe götlüleri (bkz: 22 mart 2020 corona virüs sebebiyle işsiz kalmak) başlığına davet ediyorum. oradaki arkadaşa da anlatın ıslak hayallerinizi.

bir şeyi de abartmayın amk dediğim durum.
    tanım: samimiyetsiz / kendi reklamını yapma amacı taşıyan bir önerme
    önermenin gerçekleşmesi durumunda tanım: gereksiz bir eylem. (bkz: mahalle yanarken) misali
    (bkz: işini yapan sağlık çalışanlarını alkışlamak)

işleri güçleri show, popülizm kokan hareketler. bana da versinler o ikramiyeden öğrenciyiz ihtiyacımız var.

edit 1: cebimizden kessinler diyen manyaklar bile türemiş. onları toplasınlar parasını pulunu alıp fon oluştursunlar oradan kime ne veriyorlarsa versinler. millet aç anasını satayım. ekonomik olarak çökmüş durumdayız siyasiler hala saçma sapan harcamalar peşinde. gidin şu arkadaşıma anlatın. seni siktir ettik, afrika'ya 4 milyar gonderdik, suriyelilere 40 milyar harcadık daha da harcarız, zenginlerin borçlarını siliyoruz, şimdi zaten tuzu kuru olan doktorlara bir de ikramiye çıkaracaz diyin.

edit 2: götünü yayarak maaş alan öğretmenler var şu an. onlardan kesip o fonu sağlıkçılara yönlendirsinler ben ikna olurum.
    edit 3: ilk entry'nin nasıl başladığına bakar mısınız...
    --- spoiler ---
    iyi parti genel başkanı sayın meral akşener
    --- spoiler ---
    şimdi biri beni burada promosyon (iyi parti reklamı) olmadığına ikna etsin

edit 4: diğer bir çok entry'de yazıldığı gibi, adamlara doğrudan bahşiş usulü para vermektense virüsle mücadele yolunda ihtiyaçları olan ekipmanlar varsa onların tedarik edilmesi ve kendilerine sağlanması çok daha yerinde olacaktır. böyle bir istekleri varsa istedikleri kadar para harcansın hiç lafım yok.
  • bence az bile.
    bu donemde 3 maas almalilar her ay.
  • helal olsun. ınşaallah verirler. gerekirse bizden kesip onlara versinler. yeter ki gerçekten onların cebine girsin.
  • çok mantıklı ve moral verici olsa da bir sağlık çalışanı olarak istemediğim ikramiyedir.

zaten paragöz doktorlar olarak görülüyoruz. bu durum son zamanlarda kazandığımız prestiji de yerle bir eder. 3 üstte de yazarı görüyorsunuz nefret kusmaya yer arıyor.
  • yeterince kötü bir ortamda, malzeme yetersizliğine rağmen işlerini yapmaya çalışan bu insanların motivasyonu yüksek tutulmalı. burada para arabeski yapanlara bakmayın siz. ikramiye tüm çalışanlar için güzel bir motivasyon olacaktır.
  • şu an asıl önemli olan işçinin durumu. insanlar ölümüne çalışıyor ve virüsü yayıyor. çalışmak zorunda oldukları için.