şükela:  tümü | bugün
  • emine s. beder ve mehmet öz yapımı bir yemek ve sağlık programı ismi olabilmesi muhtemel söz öbeği.
  • evlere teslim bir diyet yemek servisi link
    muadilleriyle karşılaştırınca internette hakkında daha az bilgi çıktığından biraz feedback sağlayayım istedim. öncesinde daha meşhur bir diyet yemek servisinden geçmiş biri olarak, yemeklerin lezzetinin çok daha iyi olduğunu deneyimlemiş bulundum. gelecekte aşırı artmazsa, fiyatı da benzerlere göre oldukça uygun.
    muadili olan ve benim tek bildiğim rafineraile karşılaştıracak olursam:

en düşük paketteki ekstra 100 kalori öğünlerin doyuruculuğunu oldukça artırıyor.

yemekler türk damak tadına daha uygun geldi bana. (burada yazar şunu demek istiyor; o günün menüsünde mezgit görüp sevinip kutuyu açınca bilmemne sosuyla karıştırılmış kek kıvamına getirilmiş dikdörtgen bir yemek görünce ben biraz demoralize oluyorum. sağlıklı lezzetler'de mezgit mezgit gibi geliyor :) ya da arada kuru fasülye, musakka filan gibi havalı isimleri olmayan ama bildiğimiz tatlar gelince daha mutlu olabiliyor insan.

salatalarda rafinera daha başarılıydı, onun da nedeni ekstra salata sosu geliyordu yanında. benim gibi salatayı çeşitli otlar olarak tanımlandıran biriyseniz bu artı olabilir.

fiyatı, sürekli kampanyalar dolayısıyla çok daha uygun

teslimat durumunu biraz daha iyi çözebilirler, ama telefonla ulaşınca çok yardımcı oluyorlar ve mutlaka ertesi gün çözülmüş oluyor bir gecikme durumu varsa. sizi hemen rotası daha uygun başka bir kuryeye aktarıyorlar mesela. gerçi o sanırım bölgeden bölgeye değişiyor. ben rafinera ile hiçbir sorun yaşamazken, çok korkunç yorumlar görmüştüm internette.

paketleme üzerindeki açıklamalarda, ya da mail açıklamalarında biraz daha geliştirebilirler kendilerini. mesela yemeklerin geldiği kapların mikrodalgaya uygun olduğunu önceki şirketten bilmesem hayatta denemezdim.

bütün bu yemek servislerine dev bir not olarak da: yemeklerin muhtemelen araç içindeki depolamasından kaynaklı kocaman baskılı, standart boyutlu karton kutularda geliyor. her gün bu kadar çok karton çöp çıktığını düşünmek üzücü. dilerseniz ertesi gün bir önceki günün kutusunu geri dönüşüme gitmesi için kuryeye geri verebiliyormuşsunuz ama evden alıp işe götürüyorsanız ne yazık ki iş yerinde çöpe dönüşüyor onlar.

evet benim eyyorlamam bu kadardır. herhangi bir reklam gibi görünmemesi için şunu da yazayım ben rafinera'dan da memnundum. ama bu şirketin yemekleri benim damak tadıma daha çok uydu. bu yazı, hakkında bilgi arayıp bulamayanlara bir referans olabilsin diye yazılmıştır sadece.
  • eve teslim bir yemek sitesi.

sağlıklı lezzetler sitesiyle 6 gün önce tanıştım ve bugün dahil 3 gündür kendisinin 1800 kalorilik günlük programına üye oldum. oldukça memnunum, saat 07:00-08:00 arası gelmesini talep ettiğim yemek kutusu rahatsız etmemek için kapı çalınmadan sabah saat 06:30'da kapıma bırakılıyor.

yemekler oldukça lezzetli ve doyurucu; ayrıca her ne kadar sadece 2 günlük deneyimim olsa da çeşit açısından da en azından şu an için memnun olduğumu söyleyebilirim.
  • yozgat'a gelmesini dilediğim yemek hizmeti. ya da bayburt. kim bilir?