şükela:  tümü | bugün
 • altını çizerek söylüyorum kana bağlı hastalığı olan ya da kan vermesi durumunda rahatsızlanacak olan insanları tenzih ederek söylüyorum( onların verememesini normal) ki bu hayatta anlam veremediğim tek insan kendileri olur.

  kan verip kanın temizlenmesi gibi yıllardır süregelen belki klişe olacak bir şeyi söylemek gibi niyetim yok. kan benim damar benim olayıyla olmuyor bu işler. kan dediğimiz şeyi öyle vücutta yıllarca saklamakla da olmuyor, kanı bir amme malıymış gibi paylaşmak gerekir.

  hayatın bize ne getireceği bilinmez, belki birkaç dakika sonra belki birkaç saat belki de birkaç yıl sonra geçireceğimiz bir ameliyat için başkasının kanına ihtiyaç duyabileceğimizi hatırlayıp kan bağışlamamız gerekir.

  iki gün sonra kana ihtiyaç duyduğunda bu sebeple kan aradığında kanını bağışlamadığın zamanları hatırlayıp utanmıyorsan diyecek pek söz yok. bu şekilde yaşamaya devam edebilirsin.

  baştan söylemiştim, yine söyleyeyim. rahatsızlığı olduğu için veremeyenler bu konunun öznesi değillerdir.
 • kan değerleri yerinde, sağlıklı, ponçik, demir depoları full, alyuvarları manyak, vücudundan yaşam fışkıran insanlardan 50 kilonun altında diye kan almayan 1 sistem napıyo armuttan mı kan alıyo'dan kaynaklanan bir kan bağışlamama durumudur belki.
  100 kilo adamın kanında besin olsa o adam 100 kilo çekmez zaten zayıflardan niye almıyonuz lan zayıfların kanı daha zengin.
  direnç meselesiyle açıklamışlardı şişmanların kanı zayıflardan hızlı düşüyo bu da mı tesadüf.
  biz ilkokulda koşu yapıyoduk hemen yoruluyolardı hatırlıyom, 50 kilonun altı sağlıklıdır besin değeri yüksek kanlarını sömürmeyen keriz.