şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar sarellenin yurt çapinda toplu zehirlenmelere yol açan çikolatali gofret serisiydi bu sagra.
    caninizi albizlar ala emi sagracilar ?
  • sagra halen merkezi ordu'da olan bir cikolata abik gubik fabrikasidir.. kucukken sarelle kavanozlarindan taninan bu marka'nin logosunda "yumu$ak g" harfi olmamasina ragmen neden "sağra" diye okundugunu cozememi$ azimsanmayacak bir kitle vardir $uphesiz..
  • 90'lı yılların ordu gençliğinin toplaştıkları, gençlerin birbirini kestiği bir zamanların en popüler mekanı, cafe
  • bayındır holding tarafından iç edilen sağır ağa amcanın halk* dilindeki adı.
  • fındık özü.
  • http://www.sagra.com.tr/ adresinden ulaşılabilen, yetmezse bir de 0 800 211 31 81 numaralı telefon numarasından danışılabilen çikolata şeysi. yok hayır ben mektup göndermek istiyorum, gidip ziyaret edicem diyenler için merkez ofisinin ve fabrikanın adresi, telefon numaraları şöyledir:
    sagra gıda üretim paz.san ve tic. a.ş.
    büyükdere cad. prof. dr. bülent tarcan sk. no:1 34394 gayrettepe
    istanbul - turkiye
    tel : +90 (212) 355 29 00 (pbx)
    faks : +90 (212) 355 27 72

ordu - giresun karayolu 8.km.kargın mevkii 52200 ordu/turkey
    tel: +90 452 233 66 50 (20 lines)
    fax: +90 452 233 66 68 - 233 66 69
  • bir zamanlar içinden çikolata, fındık ezmesi, fıstık ezmesi gibi ölünesi gıda maddeleri akan çeşmelere sahip olan firma.
  • ülkerin alpella'sına nazire yaparcasına, neredeyse her ürününe tadelle adını koyan firma...
  • eskiden dukkanlarında sıcak sarelle muslukları vardı. istediginiz boy kaseye oracıkta dolduruverirlerdi, edepsiz cocuklar yolda parmak daldırarak sıcak sıcak, edeplileri ise kapıdan girer girmez kasık kasık yerdi. herzaman o musluga agzımı dayayıp icmek istemisimdir.
  • ana işi fındık, çikolata ve gofret türevleri olan bir türk şirketi. fakat üzücü olan ise alakası olmaması halde kahve işiyle de ilgilenmeleridir. her ne kadar nescafe'nin %25 altında bir fiyata satılsa da ürünleri, dişe dokunur bir pazar payı elde edememişlerdir.