şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece birkaç aydır yıldız caddesi'nde beşiktaş ilköğretimin sırasında konuşlanmış şirin bir sahaf.

  https://www.facebook.com/…d=100005697195166&fref=ts

  eski gazeteler, plaklar, efemera, fotoğraflar bir yana, eski saat tamiri ve kucakta kedi hizmetleri de var.
 • gün geçtikçe güzelleşiyor. sahibi olan çiftin şekerliğinden oturup sohbet etmeye giden bir güruh oluşturduk resmen. mesela bir josef amca var, 90 küsur yaşında, o varsa kesin giriyorum. hatta bir seferinde josef amcanın elinde üç kuşak cumhuriyet kitabı vardı, ansiklopedi de olabilir, dev bişi böyle. kitabın adını gösterip 'bak buraya josef yazmayı unutmuşlar,' dedi, o yaşta hala gidip güzel kitaplar seçiyor kendisine. zaten o kadar güzel kitaplar geliyor ki girince kitap seven birinin sularını akıtmaması mümkün değil, özellikle birinci baskı arayanlar için hiç bulunamayacağını düşündüğünüz şeyler çıkabiliyor.

  objeler ise ayrı derya, mesela benim evde olan şamdanın ikilisini ilk kez orada gördüm. eskiye merakı olanlar için bir sürü kullanmalık veya seyretmelik obje var. kedi de var, kedi ile konuştuk hatta obje konusunu, vallahi kırmam dökmem diye söz aldık. zaten şeker hanım öyle bir kedi ki kapıyı açıp giriyor, yakında sahafı da açmaya başlar.

  birinci baskı merakı olanlar ve ne var ne yok diye merak edenler dilerlerse facebook'tan dilerlerse instagram'dan takip edebilirler. meraklısı nadir kitaptan takip ediyordur zaten. twitter da var ama onu da siz bulun aaa :)

  sitelerin açık adreslerini de verelim tam olsun:

  https://www.facebook.com/…5697195166&ref=ts&fref=ts

  https://www.instagram.com/sahafhaziran/
 • nadirkitap.com aracılığıyla kendilerinden bir kitap aldım. kitap mükemmel durumda. ikinci el mi sıfır mı ayırt edilemiyor. ayrıca kitabı resmen pamuklara sarıp göndermişler. benim diyen kitap alışveriş siteleri böyle göndermiyor.

  istanbul'da olsam gider oradan alışveriş yapardım. artık kesinlikle kitap siparişlerimde en üst sıralarda olan sahaftır kendileri.

  teşekkürler.