şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin büyük sinemacısı, sinema oyuncusu. kendisi sinema eleştimeni atilla dorsay'a şöyle diyor:

  "sen zaten benim adımı hala bilmiyorsan, baba sen zaten bırak sinema köşesi yazmayı..."

  bu adam 3 tane recep ivedik filmi çekti diye türk sineması'nın duayeni sanıyor kendini. atilla dorsay senin adını bilse ne olur, bilmese ne olur?

  abicim bu egonun kaynağı nedir, nedir bu özgüven? çektiğin filmler alt tarafı recep ivedik be... atilla dorsay emek sineması'nın yıkılmasını protesto ederken bu adam o'na laf sokmanın derdinde.

  bazen kendini bile aşıyorsun şahan.
 • geçenlerde bir televizyon programında -adını hatırlayamıyorum- sinema konusunda ne kadar cahil olduğunu gösterdi şahan. recep ivedik 2 isimli filminin tanıtımı için mikrofonlara konuşurken sunucunun ''bir röportajınızda sanat filmlerinden hoşlanmadığınızı söylemişsiniz.'' demesi üzerine bir anda su görmüş kediye dönmüştür. ''aaa hiç gelemem , hiç dayanamam. aman allah korusun'' diyerek garip bir tribe girmiştir. sanat sineması sever sevmez , buna bir lafım olamaz elbette ama konuşmanın devamı her şeyden önce şahan için çok talihsizdi. ''şimdi ben alayım ağzıma bir sigara , başlayayım buradan eminönün'e kadar yürüyeyim. arada denize bakayım bir şey demeden. al sana sanat filmi.'' eyvah eyvah. bu kadar mı bağırır bir insan ben cahilim diye. tamam , sevmiyorsun etmiyorsun ama bu mudur senin sanat filmi benzetmen ? devam ediyoruz. ''öyle fukaralık edebiyatı yaptıklarına da bakmayın , milyon dolarlar kazanıyorlar festivallerde aldıkları ödüllerden sonra.'' sanırım burada nuri bilge ceylan a bir taş atıyor. e şahan bırak da adam kazansın para yahu , sen mi kazanacaksın olan parayı. neyse , devam. ''oyunculara da para vermiyorlar bunlar. mehmet sen gel , ahmet sen gel diyerek tanıdıklarını oynatıyorlar. bedavaya getiriyorlar filmi'' hmm. bu da oldukça talihsiz bir açıklama. acaba kaç sanat filmi izledi bu adam ? gerçekten tanışsam ilk önce soracağım bu. söylevinin en komik yerini sona sakladım tabi ki. ''zaten toplasan kırk ya da elli plan var. öyle film mi olur.'' hmm. demek ki film yapmak için devamlı cut , devamlı geçiş , devamlı bir aksiyon olacak öyle mi. baksanıza adam fellini , bergman triplerine girip sinemayı açıklıyor. planların ne kadar önemli olduğunu belirtiyor. gerçekten yazık. adam , sen sevmeyebilirsin. recep ivedik çek , izlen. bir lafım yok. ne diye çıkıp kendini gerçekten komik duruma düşürüyorsun ? sinema üzerine konuşacak son insanlardan birisin , bari konuşma.

  (bkz: gonuşma layn)
 • malum twitlerini görünce üşenmedim ve önce keepass'ı açıp, tee nezmandır giriş yapmadığım imdb şifreme baktım, ardından log in olup yeni filmini arattım ve büyük bir keyifle oyladım. (bkz: 1)

  komedyendir.
 • tam bir nankör!

  cem yılmaz; senin o karakteri yarattığın tv8 deki programında oynamasaydı, senin o programından kimsenin haberi olmayacaktı! bu kadar insanın gözünün içine baka baka karaktersizliğini kanıtlıyorsun, hiç mi utanmıyorsun muhterem!

  sen gişede ciro yaptın da utanmadan "vermiolar parami, vereceksin parami" diye ağlamadın mı! şimdi sen al eline gitarı, hit olan şarkıların ağzına sıç! ezik ezik gündemde kalmaya çalış muhterem!

  (bkz: götümün kenarı)
 • ayın 21'inde buradan, ayın 23'ünde inci sözlükten başlattığım kampanyanın dallanıp budaklanıp buralara geleceğini, sosyal medyanın çalkalanacağını tahmin edemezdim.

  yıllardır sevdiğim, toz kondurmadığım, 7 sene önce kimse bilmezken, ben lise yıllarında tüm okuluma farklı parodilerinden oluşan 3 saatlik gösterisini yaptığım bir insandı şahan gökbahar.

  recep ivedik 2'den sonra her seveni gibi ben de programlarını takip etmez, filmlerini merakla beklemez oldum. ne olduysa celal ile ceren'i izleme gafletine düştüğümde oldu. bir de daha ilk haftasında, ilk gününde. olmamıştı. yarıda çıkmayı hep geyik sanar, bu lafı kullanana çok kötü'yü basardım. nitekim öyle olmadı, aradan dönüp 5 dakika oturup, bir hışımla çıktım.

  biraz zaman sonra imdb sayfasını kontrol ettim. sadece 150 oyu vardı ve 6.9 puanı vardı. o hışımla 1 puanı hanesine yazdırdım. ardından burada film başlığına bu durumda benim gibi düşünen birilerini bulurum ümidiyle, imdb linkini ve oy isteğimi yazdım. o entry zamanın ötesine, hatta en karanlık yerine gitti. fifi oldu yani, tınn oldu... tabi o zamanlar böyle filme sallamak yok; film çok güzel, her giden çok memnun. en azından "ne bekliyorduk ki işte" tutumu hakimdi başlığa.

  2 günde en fazla 300 oy gelebildi buradan ve 4.9'a geriledi. soluğu inci sözlük'te, kendimi kıyasla daha rahat ifade edebileceğim yerde aldım. badi'lerinin yalnız bıraktığı ama panpa'larının kucak açtığı yazardım artık.

  filmin adını dahi aceleyle yanlış yazdığım başlık olan, "ceren ile celal ziyareti koş"a 2500'den fazla entry yazıldı. çığ gibi büyüyen, moderasyon'un defalarca olan bitene taşıdığı başlık, kontrol'den çıkmıştı.

  bottom 100 hedefiyle çıkılan yolda, 4 puan'ı gören 3'ü istiyor, 3'ü gören 2'yi istiyordu. 3 günde hedefimize ulaşmıştık. sözlük rahat bir nefes alacakken, şahan'ın beklenen "fifi" li açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. olan o zaman oldu.

  şahan'ın karşısındaki gladyatör'ü devirmesine rağmen, halk ölüm diye bağırıyordu. bottom 100 listesine girmişti ama çırpınışlar devam ediyordu. 1000'den fazla 10 puan çıkmıştı lehine. listenin ortalarında 3 gün geçirdi böyle.

  gelen özel mesajlarla, entry'lerle fikir alışverişi yapıyor, listenin en başında bu filmi nasıl görebiliriz'i tartışıyorduk. bir anda kendimi tahtta bulmuştum. halkın arena'dan naraları yankılanıyor, gladya meydanında şahan'ı yaralı ama canlı vaziyette görüyordum. birşeyler yapmalıydı. 1.7 puanı olan filme 10000 oy dahi versek ilk sıraya yerleşemezdi artık. aritmetiği de, ortalaması da müsade etmiyordu.

  "şahan imdb ziyaretinde şok gelişme" başlığı ile ikinci defa söz hakkı alıyordum. "şahan'ı 1. liğe indiremiyorsak, diğerlerini yukarı çıkartalım" fikri tutuldu ve 2 günde 6000'den fazla 10'ar puan bu filmlere verildi.

  bugün "o sozzzluk çocukları!" açıklamaları şahan'dan geldi. halkın da isteğiyle kapan açıldı ve ilk önce kükremesi sonra aslanın kendisi gladyatörümüzün üzerindeydi. gün itibariyle de filmi dünyanın en kötü filmi olarak sahnede.

  gazeteler, haber siteleri, sözlükler derken, iş çığırından çıktı; olay 2 büyük gazetenin röportaj isteğine geldi. haliyle söyleyecek pek birşey yoktu, herşey ortadaydı. kabul etmedim. çıkış amacı haksız rant'a tepki olan olaydan, gazetelerin bizi kullanarak rant elde etmesi kabul edilemezdi.

  peki neden bu entry'i yazdım?

  az önce bir inci sözlük yazarı aracılığı ile resmi mail'den suç duyurusu iletildi. ip'nin bulunması, belçika server'lı sitenin şikayet edilmesi bile söz konusu değilken, tehdite maruz kaldım. tamamen anonym olan ben, kendimi en iyi nerede ifşa ederim diye düşünüp, kendimi bu yazıyı okuyacağını bildiğim şahan'ın başlığına attım.

  en güzel ip, açık adres, kimlik bilgileri burada veriliyor. şahan'a son bir kıyak yapıyorum.

  -------

  an itibariyle de filmin listeden çıkartıldığı haberini alıyorum. imdb'ye mailler atılmaya hazırlanılıyor.

  taban puan 1.9 oldu, filmin puanıda 1.6... tekrardan birazcık oylanıp, 1.9-2 puana yükseltilirse listede yerini alır.
  10 günde imdb'yi hatim ettim, az sakin, telaşa mahal yok.
 • az önce milliyet'te kendisi ile ilgili, beni şaşırtan bir habere rastladım:

  recep ivedik'in galasındaki izdihamdan şikayetçi olan bir bayan gazeteci, şahan gökbakar'a;

  "bir daha gala yapmamanızı rica ediyoruz" demiş.

  şahan gökbakar, buna karşılık;

  "sana özel bir gösterim yapacağım... ama film değil; sana başka bir şey göstereceğim. sana özel." yanıtını vermiş.

  sevgilisi merve sevi ve çevresindekiler de bu cevap sonrasında kahkaha atmışlar, zeka seviyeleri ile ters orantılı olarak.

  http://www.milliyet.com.tr/…8496/default.htm?ver=07

  ***

  söz konusu iğrenç cevap, aşağıdaki videoda mevcut. 1:50'den itibaren:
  http://www.habershow.com/…sil-keciye-benzetti-video (video linki için hegemonya'ya teşekkürler)
 • ''celal ile ceren''i ımdb'nin ''en kötü filmler'' listesinden çıkarmaya kararlı olan şahan gökbakar, yeni filmi için hazırlıklara başladı...
  zaytung | son dakika
 • davranışlarına sinemasal değil, gişesel kaygıların yön verdiği oyuncu. eserine güvenmiyor. güvenseydi, ürününden şikayet edilince panikleyen işportacı gibi değil, durumu ağırbaşlılıkla karşılayan büyük firma sahibi gibi davranırdı.
 • yıllar içinde yiğit özgür'lükten salih memecan'lığa evrilmesini acıyla izledik. bugün evrimini tamamlamış, tam bir salihus memecanus olmuştur.
 • sibel ünli nin intiharı üzerinden yazdıkları dolayısıyla "neden yardım etmedin" diye eleştirilmiş.
  kendisini ben de bu konu üzerinden eleştireceğim, yalnız benim ki maddiyat değil maneviyat üzerinden olacak.

  öncelikle çok haklısın şahancım cebinde bir lira kırk kuruşluk yemek parası bile bulunmayan gencecik bir kızı kaybettik. çok üzgünüz. lâkin bu kaybımızın sebebi tam olarak parasızlık değildi. sibel parasızlıkla olduğu kadar dış görünüşü yüzünden aşağılandığı -senin de filmlerinde konusuna fazlasıyla değindiğin- için aramızda yok.

  hani senin gülmekten karın ağırtan recep ivedik filminde recep, o ayı gibi vücudu, çirkin yüzü ve tüm tipsizliğine rağmen güzel kadın arıyordu ya. hani karşısına çıkan kendisi gibi şişman, çirkin kadınları istemeyip de aşağılıyordu ya. hatta "ruh güzelliği önemlidir ama gel gelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoz sonuçta" diyordu ya. hah işte o yüzden.

  erkek çirkin olsa da güzel kadın isteyebilir, kadın çirkinse bırak yakışıklı erkek isteme hakkını çirkin erkeği bile hak etmez algısını gözler önüne serdin.

  sibel'in ölümünde bu algıların da çok büyük yeri var. sibel dış görünüşü yüzünden aşağılandı şahan, küçük görüldü sibel. sibel'in yüzüne bakıp "ıyy, çirkin, iğrenç" dediler. üstelik bunu sadece yakışıklı erkekler yapmadı, çirkin erkekler de yaptı. kendilerine bakmadan. çünkü kendilerinin güzel kadın isteme hakları vardı. çünkü toplum bunu dayatmıştı. kadın güzel olmak zorundaydı, erkeğin böyle bir derdi yoktu.

  sen de bunları destekledin. şimdi "sibel gitti ühühüh." gider şahan. daha kaç tane sibel var sırf kendisine dayatılanlar yüzünden evden dışarı çıkmak istemeyen.

  bunda en ufak emeği geçen herkes suçlu. "kadın dediğin şöyle olacak, böyle olmayan da kendine kadınım demesin" veya filmlerinde "ruhlar aleminde de yaşamıyok sonuçta" diyen herkes suçlu şahan.