• 9 haziran itibarıyla hem görevden alındı, hem göreve getirildi. başarısız bulunduğu için merkez bankası başkanlığından alındı ama galiba başarılı bulunduğu için de bddk başkanlığına atanıyor.

bu kişi başarılı biriyse neden merkez bankası başkanlığı görevinden alındı ?

bu kişi başarısız biriyse neden bddk başkanlığına atandı?

bu kişinin bddkda daha başarılı olacağını düşünüldüyse neden yıllarca merkez bankası başkanlığı yaptırıldı?

tanım: 7 liradan aldığı doları 24 lirayla teslim eden eski merkez bankası başkanı.
  • önümüzdeki haftanın merkez bankası başkanı seçilmiş kişi.
  • bir önceki işi insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olan doktorasını düzmece ile alan bu arkadaştan da bir şey beklemek yani ne diyeyim umut fakirin ekmeğidir dedikleri böyle bir şey heralde.
  • kendisinden önceki 4 merkez bankasi baskani, intihar olur gerekcesiyle rte'yi dinlemedi ve gorevden alindilar. kendisinde omurga var mi yok mu yarin gorecegiz
  • yeni şafak yazarından omurga bekleyenleri görüyoruz. ingiltere ve amerika'nın en büyük okullarında ekonomi doktorası yapan merkez bankası başkanlarından sonra marmara üniversite'sinde sigorta üzerine doktora yapan yeni şafak yazarını başkan yaparsanız yeteri kadar mesaj vermiş olursunuz zaten. adamın çapı belli.
  • 6.90'dan aldığı doları 9.50'ye çıkararak vatandaşı fakirleştirmiş beceriksiz islamcı. naci ağbal'a sorduğu soruyu ben de ona sormak istiyorum ;

bu operasyonu kimin adına yaptınız ?
  • suudi arabistan merkez bankası başkanı fahad al-mubarak diye bir şahıs. adamın özgeçmişine baktım, abd'de lisans, 3 tane yüksek lisans ve doktora eğitimi almış. daha sonra yatırım bankası kurmuş ve bunu morgan stanleyye satmış. sonra senelerce yatırım fonları kurmuş ve yönetmiş.

şimdi bizim şahap'a bakıyorum. esbank diye dandik ve şimdi varolmayan bir bankada müfettişlik yapmış. daha sonra halk bankasına geçmiş. orada bir gitmiş verilen kredilerden sorumlu olmuş sonra alakasız bir şekilde insan kaynaklarının başına geçmiş. yani belliki bir alanda uzmanlığı yok, yalnızca iyi yalıyor.

özetle, hani kabile devleti olduk diyoruz ya, bu adamın özgeçmişine sahip birisi o kabile devletlerinde bile böyle bir koltuğa oturamaz. bir sonraki başkan lise mezunu olursa şaşırmayacağım artık, reisle bol bol lise günlerini konuşurlar.
  • tek kuruş vergimden maaşı ödeniyorsa haram olsun dediğim kişi.
  • faizi baskılayıp halka kredi çektirip ev/araba aldıran fakat bu sırada hiçbir şey üretmeyen ekonomi modelinde gereğini yapmak üzere getirildiği aşikardır. doviz kuru çıldırıp türk lirası iyice pula döndüğünde de "başarısız bulunup" görevden alınacaktır. bu sırada yapılan inşaatlar ve toplanan vergiler kar görülür, iyice fakirleşen halk ve en dibi gören ekonomi kimsenin umrunda olmaz tabii.
  • marmara üniversitesi'nde gerçekleştirdiği doktora tezinin danışmanı (bkz: erişah arıcan)'dır.

parasal otorite tercihinde sözün bittiği yer artık.
hesabın var mı? giriş yap