şükela:  tümü | bugün
  • sebepsizce aklıma gelmiş olan hede. akp ve mhp liderleri 16 nisan referandumuna sayılı günler kala hile ve hırsızlıkla bile kazanmalarının zor olduğunu görünce idam kartını oynamislardi.

hatta erdoğan her yerde ‘parlemento idam cezasının kararını alırsa ben de üstüme düşeni yaparım’ demişti defalarca.

peki soruyorum suan parlemento kimin elinde ? akp ve mhp isterlerse bugün birlikte krallığı bile getirebilir. ki onu bile getirdiler
    * daha ne olsun ? bugün parlementonun isteyip de çıkartamayacağı bir kanun veya kanun değişikliği var mi ? elbette yok. peki soruyorum ey halkım nerde bu idam ?

hani hepsini bir kenara bırakarak sunu da eklemek istiyorum. idam cezasının türk hukukuna eklenebilmesi icin önce normlar hiyerarşisinde en tepede olan anayasanın ilgili maddelerinin, ardından başta türk ceza kanunu olmak üzere birçok kanunun değişip anayasa uygun hale getirilmesi gerekli. yani idam cezasının yürürlüğe girmesi için bir anayasa değişikliği gerekiyor. peki madem idam cezasını getirmeyi düşünüyordunuz neden 16 nisan referandumundaki anayasa değişikliğine eklemediniz ? yahu madem istiyordunuz ve gereğini yapacaktınız anayasa değişikliğine neden eklemediniz bu idam meselesini ? hem birçok hayır oyu bile evet e dönerdi. ancak yapmaya bir taraflarının yemediğini bildikleri için bu topa giremediler.

biz de bekliyoruz iste bakalım idam ne zaman gelecek. sırf idam icin bir anayasa değişikliği ve olası bir referandum olacak mi ? kenarda dursun da unutmayalım.

idam isteriz idam isteriz. heyecanla bekliyoruz reis.