şükela:  tümü | bugün
 • selvi boylum al yazmalım filminde asya'nın kendi kendine sorduğu can alıcı soru. cevabını da kendi vermiştir yamulmuyorsam `sevgi emek demekmiş.
 • esra ceyhan'a değil ama bir sevenine sorulduğunda topuklularini yalarim esra ceyhanin cevabı alınması pek muhtemel soru..sevgi işte budur dostlarım..
 • - sahi sevgi neydi?
  - avukattı...
  - avukat olan sevil değil miydi?
  - yok, değildi.. o diş hekimi..
  - eeee, memur olan hangisiydi peki..
  - küçük kardeşleri, seven...
  - hmm... bunların babalarıda sevici galiba, kafayı sev ile bozmuş..
  - yok yaf tamirci o sevici değil..
  - hı?
  - aha.. sevici yi meslek sandım bir an..
  - ahahahaa...
  - hahıaea..

  (bkz: keep clubbin mezopan diyaloglari)
 • kendime sorduğum soru cümlesi.
  bir süre sonra, eğer hissettiğim sevgiyse, bundan öncekiler neydi? eğer bu da onlar gibi geçip gidecekse sevgi gelip geçici birşey miydi? ben her sevmeye / aşık olmaya başladığımda aynı evrelerden geçiyorsam sevgi kendisini tekrarlayan birşey mi?

  eğer beni bu kadar çabuk unutuyorsa beni sevmemiş miydi?
  ben onu unutabiliyorsam sevmemiş miydim? onun için dünyalardan vazgeçmek miydi? bir anlık dokunuşu muydu? emeği miydi? sahi sevgi neydi?

  asya: sevgi neydi? sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti.
 • selvi boylum al yazmalim filminin muhtesem repligi. sevdigi iki erkek arasinda kalmis olan turkan sorayin bir secim yapmasi gerektigi sirada kendi kendine sordugu muhtesem, derin anlamlar ihtiva eden soru. biri asik oldugu adam, digeri ise ona kol kanat gerip hayatini kurtaran, ogluna babalik yapan adam. sonunda ikincisini secer ve geriye bize “sahi sevgi neydi” diye dusunmek kalir.