• yıllar sonra editi: başlık bana kalmış.

açılın, anı anlatacağım.
    uzun yıllar önce iş için diyarbakır'a gittim
    belediyede işlerim vardı, hallettim.
    sağolsun ilgilendiler.
    hadi dediler döner yemeye, çifte minareli bir sokaktı yanlış hatırlamıyorsam.
    gittik.
    benim de kalbim pır pır, içimden "allaaaah buraların etleri de süper olur" coşkusu patlamakta.
    oturduk aga, önce ayran gibi bir şeyin içinde buz gibi bulgurlu soğuk bir ön aperatif geldi. mehir diyorlarmış. daldık buna. ohh buz.
    sonra yeşillikler geldi, turşu geldi, salata geldi, haydari geldi.

ve assolist.
    eşşşşşek kadar büyük bir tabak içinde nefis ezme. şaşırdım, lan bitiremeyiz bunu dedim içimden.
    yedik deli gibi. patlayana kadar. döner geldi, ona da katık ettik bunları.
    neyse gitme vakti geldi, garsonu çağırdılar, hesap falan.
    dedim aga; "siz ikramda kusur etmiyorsunuz, bunları bol bol veriyorsunuz bize, yazık değil mi bak yarısı kalıyor bunların".

ne dedi sizce?

bak aynen şunu dedi.

"abi, kalsa ne olur, biz kalanı da kazana boşaltıyoruz zaten".
  • (bkz: ben eğlendim)
  • (bkz: arz talep dengesi)

beğenmeyenin gitmemesi gereken restorantlardaki ilgidir. ayrıca abartılacak bir yanı yoktur, genellenecek yanı hiç yoktur. ayh bunalmış paşam, açın camları bi' "ceyran" yapsın.
  • insan yerine koyulunca şaşıran insan beyanatı
  • ıstanbul'a ilk gittigimde, bogaza karşı balik yemek hevesiyle galata koprusundeki balik restoranlarına yolumun düşmesiyle uç noktalarda yaşadığım bunaltıdır. biri koldan cekiştiriyor biri yakadan amk. neyseki acemiliği atlattiktan sonra bir daha ugramadim oralara.

hayrr ben ankara bebesiyim siklemem kalkar giderim de yanımda avrupa'dan gelmiş arkadaşlarım vardı. korktular. o canımı sıktı.
  • birisi insan gibi davranınca klasik türk tripleri, ayrıca bunun doğulularla ne alakası var ya? batılı yapmaz mı acaba?

edit: amateur humanist'ten bilgi aldım bana yetti, entry düzeltildi.
  • (bkz: ozan doğulu feat şehmus usta 130 bpm moderato duman pide lahmacun ve ızgara kebab salonu)
  • ön sevişmeden hoşlanmayan direkt bana dalsın diyen bir orospu ile aynı düşünceleri paylaşan, o doğu yavşaklarının, yalakalarının kebaplarını yemeye bayılan kişileri bunaltan ilgi.

ne yazık ki burada başlığı açan arkadaşın konusuyla ilgilenerek kendisini yine bunaltıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap