şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle ekşi sözlüğü bu şekilde kullandığım için özür dilerim. ama süremiz azaldı. görseldeki 6 kediye bakan teyzemiz vefat etti, kimsesi yoktu. bu kediler ay sonunda ev boşaltılınca sokağa gidecekler ama sokakta yaşamayı bilmiyorlar. sokak onlar için artık çok zor olur, ölüme terk etmek gibi olur. bir tanesinin kısmi engeli var (en üst sağ), yani arka ayaklarının üstünde tam duramıyor, dengesizlik yaşıyor, ama yürüyor, tuvaletini yapıyor vs. hepsi dişi (bir tek siyahtan emin olamadım). hepsi kısırlaştırılmış. yaşları 2 ila 5 - 6 civarı. istanbul - suadiyedeler. şayet kedi sahiplenmeyi düşünen varsa lutfen bunlara öncelik versin. en azından up yapalım lutfen. teşekürler.

  edit: 3 tanesi sahiplendirildi. 3 kaldı. siyah, siyah beyaz ve sağ en üst tekir (ksımi özrü olan) kaldı. umarım hepinizin sayesinde onları da yuvalandıracağız. ilgi gösteren herkese teşekkürler

  edit2: kısmi engelli olanı da duyarlı yazarlarımızdan banasquatyapmayianlat sahiplendi biraz önce. çok sag olsun. umarım yeni yuvasında çok mutlu olur canisim görsel ekşi sözlük sayesinde yuva buldu bu yavrumuz. sizler de çok sag olun duyarlılığınız için.

  edit 3: neden bilmiyorum gelen mesajlardan bazırlarına cevap yazamıyorum. belki onların "çaylaktan mesaj alma" özelliği kapalı. ama 2 siyahlı kedi duruyor. bkz. görsel
  görsel

  edit 4: bir kedi kaldı (siyah beyaz) olan. doğuştan beşiktaşlı olan kediciğimizi sahiplenmek isteyen olursa haber etsin. hem buraya entry giren, hem de mesaj atan herkese desteği için çok teşekkür ederim.

  görsel
 • öncelikle başlığı açan yazarın merhametinden dolayı tebrik ediyorum. özür dilemene gerek yok iyi ki açtın bu başlığı.

  kedilerin hepsi birbirinden tatlı , onca yıl sonra sokağa bırakmak ölmeleri demek olur. çok istesem de benim alabilecek durumum ne yazık ki yok ancak başlığın yukarda kalması için tüm hayvan severlerin yardımını bekliyorum. sözlükte mutlaka imkanı olabilecek, bu dostlara yardımcı olabilecek birileri vardır.

  edit: lokasyon istanbulmuş.
 • istanbulda olup kedi sahiplenmek isteyenler beklemesin hepsi birbirinden tatlı. başlığı açan arkadaşta ben size ulaştırırım diyor.

  2 sene önce öğrencim sokakta açlıktan ölmek üzere iken ali'mi bulmuş. evde annesi istemeyince zaafımı bildiği için bana söyledi aldım köye bizimkilerin yanına getirdim. geçen yaz kaza geçirdi kolu kırıldı takılan parça yerinden çıkmış taa 250 km uzaklıkta başka şehre götürdüm ameliyat oldu kalçasından kemik naklettiler 1 ay hastanede yattı gelince aylarca bir bebek gibi ona baktım uyku nedir unuttun ve şu an 10 gündür kayıp.
  ağlamadığım , özlemediğim gün yok ciğerimi yaktı ciğerimi vee hala diyorum ki,
  iyi ki hayatıma girdin ali oğlum benim

  sahiplenme gibi fikriniz varsa ertelemeyin. mutluluğu ertelemeyin. pişman olmayacaksınız.
 • başlığı açan yazar "yardım başlığı açtı diye" çaylak yapıldığı için ve bu arada bir yan başlıkta hayvan severlere hakaret gırla giderken o yazarların çaylak yapılmamasının adaletini de yönetiminin vicdanına bırakıyorum, son 2 tane can dostu kalmış sahiplendirilmesi gereken. bu can dostları da sahiplendirilmeden başlığı bırakmayalım.

  ha gayret!
 • 6 kedi bir arada yaşayabiliyorsa dünyanın en huzurlu kedileridir bu arkadaşlar. ayrıca kısırlaştırılmış olmaları da çok iyi.

  umarım en kısa sürede yeni ailesine kavuşur. kavuşmaları için elden geleni yapalım.
 • sokakta yasam mucadelesi veren tum hayvanlar icin uzuluyorum ama evde yasamaya alisip, sonradan sokaga dusenlerin durumu bir baska zor. bu hayvanlar ne mama icin mucadele etmeyi bilirler, ne de kendilerini korumayi.

  basligi yukarida tutmak icin entry giriyorum, evdeki kedim hasta oldugu icin baska kedi veya kopek alamiyorum ama sahiplenme ihtimali olan birkac tanidigimi tek tek arayarak durumdan haberdar olmalarini saglayacagim.
 • sevgili sözlük yazarları, bir gün ölürsem benim kızlarımı da sokakta bırakmayın olur mu? bu çocukları da bırakmayın.
 • bir üstteki yazarı * ayrıca tebrik etmek lazım. engelli olan kediyi bugün gidip sahiplenmiş. ve o engelli kedi bir gün önce başkası tarafından alınıp sırf engelli diye geri verilmiş... iyi ki de verilmiş şimdi emin ellerde!!!!! ve ben bu detayı sahiplenen yazardan değil, başlığı açan yazardan öğreniyorum. çoğumuz gelip "ben sahiplendim, şöyle de iyi insanım" diye şov yapabilirdi, ama bu merhametli arkadaş sessiz sedasız iyiliğini yaptı geldi...

  böyle vicdan ve merhamet adına ders veren insana maddi, manevi her türlü desteğe varım. helal olsun sana!
 • teyzemizin toprağı bol olsun, umarım ivedi olarak sahiplendirilirler
 • ya arkadaş, ölen kişide şeytan bile elini çeker ama burada kalkmış biri "ölen kişinin psikolojik sorunlari olduğuna delalet eder" diyor.
  biz burada bunu mu tartışıyoruz bu bir, ikincisi sana ne, alt tane kedi, ev kedisi evsiz kalacak herkes çare arıyor, biri kalkmış terapi kasiyor.
  yok anacim gayet saglamiz, bir cok insanin aksine de öyle şeyler yaşadık ki hepimizi donumuzda sallariz, tek sıkıntı vicdanimiz, oldu mu.

  bi gidin ya oksijen israflari.