şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • burdaki araba fiyatları şöyle işliyor:

x araba en yüksek ilan 30 bin tl.

- ben 31 bin yazayım zaten pazarlıkla 30a satarım.
    - 32 bin yazayım kaç tl fazlaya satsak kardır.
    - 35 yazayım kerizin biri düşer elbet.
    - 37 yazayım benim malım en değerlisi.
    - arabanın sıfırı 40 bin ama ben ikinci eline 41 bin istiyim. hiç araştırma yapmadan atlayan bi sazan bulursam satarım bulmazsam kullanırım.
    - 45 bin yazayım benim aracım keyfe keder satılık. isteyen keriz bu kazık fiyata alır satılmazsada pertini çıkarana kadar kullanır perti çıkıncada garaj arabası camına kuş sıçtı arabayı yıkatmak yerine boyattım deyip kakalarım birine.
  • sanırım dün itibariyle dolandırıcıya denk geldiğim site. şüphe duymuştum zaten ama şimdi konuşmaları düşününce dolandırıcı olduğuna emin gibiyim.

bir süredir aracım ilanda. her gün birileri arıyor, mesaj atıyor. dün biri aradı muş'ta komando olarak görev yaptığını, siz de memursunuz, kimseye güven olmuyor, iki çocuğum var passat düşünüyordum ama fiyatlar çok arttı, o yüzden sizden bunu almak istiyorum dedi. son ne olur diye pazarlık yaptı, ben de bir kaç kişiyle görüştüğümü, onlar olmazsa geri döneceğimi söyledim. son fiyatımı da söyledim. çok iyi falan dedi, sonra da ankara'da bir emekli bir komutanı olduğunu ve onun araca bakacağını, o araca okey verirse aracı alacağını ancak kendisi muş'tan gelemeyeceğini aracın satışını benim komutana yapacağımı, onun da muş'tan parayı hesabıma yollayacağını söyledi. olmaz ki öyle bir şey dedim, olur abi olur yapıyorlar dedi. dur dedim bi görüşeceklerimle görüşeyim dönerim sana dedim kapattım telefonu. sonra akşam babama anlatınca onun kesinlikle dolandırıcı olduğunu söyledi.

şöyle işliyormuş yöntem: para başka birinin hesabından sana geliyormuş, sen ise aracı başkasına satıyormuşsun. parayı yollayan ben aracı teslim almadım bana satmadı deyip parayı geri alıyormuş, aracı verdiğin kişi de ben parayı elden verdim diyormuş. hop araba gidiyormuş. o yüzden araç satanlar dikkat etsin, aracı kime satıyorsanız, para da onun hesabından gelsin.

harbi la ne dolandırıcılar var diyenler için edit: birkaç arkadaş uyardı sağ olsunlar, noterde parayı şu şu kişiden aldım diye not düşebiliyorlarmış. eğer o şekilde not düşürürseniz herhangi bi sorun olmuyormuş.
  • öncelikle (bkz: #38339666).

bir fotoğraf makinesi koydum buraya 1 ay önce falan, kullanmıyodum. geçenlerde biri mesaj atmış , fiyat ne olur alıcam diye. hiçbir teklifini kabul etmedim. başkaları şu fiyatı falan veriyor dedim. peki o zaman dedi geçti gitti. ertesi gün mesaj geliyor "kimde kaldı ürün" diye. daha ses çıkmadı falan diye cevaplıyorum. "gör bak bende kalıcak makine :) " diye bir cevap arkasından. gittikçe samimiyet artıyor mesajlardaki sanki tanışıyoruz gibi. ben ayıp olmasın diye cevap veriyorum. hep de kafamda nickinden dolayı kadın olduğu var. sonu da 60'la bitiyor heralde doğum yılı falan. orta yaşlı bir kadınla konuşuyorum sanıyorum o sıralar.

sonra fiyatı artırdı birazcık. ben çok konuşmak istemediğimden 2 günde bir cevap atıyorum. o zaman da "2 günde bir bakıyosun galiba mesajlara" diye mesaj attı. hatta telefona mesaj atıyor bir kere "mesajlarınıza bakar mısınız hanfendi" diye. sonra niye satıyosun, memnun kalmadın mı aletten falan diye muhabbet açtı. benim mesajlar hep cevap niteliği taşıyor, ben ona bir şey sormuyorum. ama bildiğin msn gibi kullanıyor amk siteyi. sonra bir kere akşam 11'de falan mesaj attı başka teklif var mı diye. bir mesajdan sonrasına cevap vermedim. sonra "uyudun mu" diye mesaj atıyor. bir süre sonra muhabbetin iyiymiş facebuktan ekleyebiliriz diyor. "çok girmiyorum" diye reddediyorum. teyze de samimiyeti iyice artırdı diye düşünüyorum. bende de biraz saflık var heralde lan. bu kadar şeyden sonra nasıl anlamıyosun amk.

en son benim dediğim fiyatta anlaştık. çantası yoktu makinanın. güzel bir kutuya koy, yolla dedi bana. ben daha mesajı okurken telefon çaldı. bir iki alo dedim kapandı telefon. ama önceden gelen mesajın olduğu numara olduğunu anladım ordan. hemen mail geldi " aradım seni ama erkek çıktı yanlış oldu galiba" diye. burda cevap atmasaymışım keşke, satıyodum makinayı. "benim o yanlış olmadı" diye cevap atmamla her yazdığıma 5 dk içinde cevap veren insandan eser yok. o anda anladım işte amk biraz geç de olsa.

"almıyorsunuz galiba" diye mesaj attım bugün. o zamana kadar düzgün konuşan herifin attığı mesaj şu:

"tesekkur ettim kardes.cantasi filanda yok.birde 30 40 lira çanta parasi vericem ben canta vardir saniyordum.sana iti satislar".

böyle bir ülkede yaşıyoruz işte. adamlar alışveriş sitesi üzerinden bile kız düşürmeye çalışıyor. herif bir de ilkokul öğretmeniymiş. o çocuklara yazık yemin ederim, nasıl yetiştiriyor kim bilir. foyası ortaya çıkınca da engelledi orospu çocuğu.
  • güneşten solduğu için komple boyanan araçalrın satış platformu..
    araç 5 yaşında, güneşten solmuş.. nerede ikamet ediyorsun birader, merkür'de mi?
  • 39.000 liralık arabaya 27.000 teklif veren ve verirken de şöyle mesaj atan tiplerin bulunduğu site;

''çorum'dayım yarın geliyorum, bir de aracın birkaç fotosunu daha koy. 27.000 son. hayırlı olsun''

allah'ım nedir bu böyle? nasıl bir mantık ve özgüven bu. tabii ben de kendisine seyehat ve seks dolu ikinci bir teklif yaptım;

(bkz: siktir git)
  • affedersiniz ama bu site ikinci el araç piyasasının anasını sikmiştir. saçma sapan fiyat şişirmeleri yüzünden, herkesin bu işi ticaret olarak görmeye başlaması yüzünden ikinci el araçlar aldı başını gitti. ibneliğine yüksek yazıyor arabasını olur ya tutturdum birine diyerek.
    benim bir kuzen var değişiktir biraz bu 27 istediği kendi arabasının muadilinin 32 bine ilana koyulduğunu görünce dellenip adama mesaj atıyor. mesaj şu şekilde ''bak kardeşim bu arabanın aynısı bende de var 32 istemişin getir 29 ben sana hemen benimkini vereyim geçmişini siktiklerim tutturur muyum mantığınız yüzünden bizim arabalar pert muamelesi görüyor satamıyoruz yapacağınız işin taa amk.''
  • paranın geçmediği yer. takasla dönüyor sanırım sistem. şu ana kadar adam gibi parayla alışveriş teklifi almadım. siteye iki tane laptop koydum; seç beğen al cep telefonu teklif edenler, 2005'ten kalma macbook teklif edip üstüne para isteyenleri gördüm. ama en sonuncu teklif beni benden aldı.

laptopa karşılık pompalı tüfek teklif edilebilen yerdir.
  • normalde 14 milyar civarında piyasası olan 2003 fiat marea'ya acele paraya ihtiyacım olduğu için ve bi kaç kusuru olduğu için bu sitede 11.450 fiyat biçtim. gelen mesajlar şu şekilde; '' 9.000 liram var nakit çat alırım'' ''10.000 olmaz mı ya'' ''brodway var bende üzerine de 2 lira veriyim'' hasiktir lan diyesi geliyo insanın, utanmasa iyi biriyim lan ver benim olsun yazacak ibneler.
  • aynı ek$i sözlük gibidir, ihtiyacınız olan bir şeye bakmaya girersiniz ve kendinizi alakanız olmayan birşeyleri incelerken bulursunuz. ben araba bakmaya girmiştim, en son baktıgımda midye toplama teknesi alabilmek için ne kadar daha paraya ihtiyacım oldugunu düşünürken buldum kendimi.
hesabın var mı? giriş yap