• üst edit: arkadaşlar, mesaj atıp sanki pr yapıyormuşum gibi davranmayın, şu film denilen şeyin reklamını yapsam ne, yapmasam ne? hayır yapıyorsam, cidden satın alacak biri var mı? veya filmi izlemeye gidecek? e yapmıyorsam da niye mesaj atıp pr yaptığımı iddia ediyorsunuz. gördüm, paylaştım, eğleniyoruz. bu kadar büyütmeyin yani her meseleyi :)

başlık sahibinden.com’da 3 milyon tl’ye satılık korku filmi olacaktı ama malum karakter sınırı.

az önce tesadüfen gördüğüm tuhaf ilan.

görsel
    görsel

benim itiraz ettiğim şey, noter masraflarının alıcıya ait olması.

edit: yönetmen ve görüntü yönetmeni arkadaşları araştırdım. gerçekten muhteşem (!) işler başarmışlar. kariyerleri efsane :)

linke gitmek istemeyenler için:

--- spoiler ---

2019 un en çok izlenen 5. korku filminin yönetmeni yunus şevik namı değer ‘çeken adam’dan cinsiz bir film. çok temiz sıfır 2. el değil sahibinden gıcır gıcır henüz kimse izlememiş , vizyona çıkmaya hazır. üstelik korku içinde dram gerilim gizem suç barından beyin yakan değişik bir film. heh tam türk sineması değişiyor, ben böyle bir şey izlemedim psikolojim bozuldu korkudan ayağım kasıldı ağlamaktan gözlerim şişti etkisinden kurtulamıyorum türkler böyle film yapabiliyor muydu diyeceğiniz, farklı bir filmken su süreçte her şeyin değiştiği film gibi bir filmin içinden film bu. yaklaşık 1 yılda hazırlanan 20 kişilik geniş oyuncu kastıyla 100 kişiden fazla kişinin emeği olan, bol bol mekanlarıyla profesyonel bir ekiple ortaya çıkan filmimizi bir üst model film çekme düşüncesiyle satıyoruz. türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en farklı filmine sahip olup, yapımcı olarak ön plana çıkabilirsiniz. yurt dışında sükse yapabileceğiniz bir proje ‘korku takvimi’ isimli filmimizin yapım haklarını corona virüs nedeniyle bu yüzden satmaya karar verdik. 5 haziranda vizyon tarihi aldık ama henüz sinemaların ne olacağı belli değil. (derken güncelleme geldi 27 kasım’a erteledik:) şuan bir çok film ertelendi, film yapımcılarına da destek paketi açıklanmadı sektör kötüydü bitme durumuna geldi malum virüsten daha çok yığılma söz konusu ne yapacağımızı bilmiyoruz o yüzden satalım yenisini çekeriz dedik. yayına hazır halde vereceğiz dilediğiniz zaman istediğiniz mecraya sunabilir veya yıllarca evde açıp açıp kendiniz tek başına izleyebilirsiniz. zevk için internete de yükleyebilirsiniz ama filmi çalıp emek hırsızları başka yerlerde beleşe de yayınlayabilir orası riskli. korsan izleyenlerinde kolay kolay umrunda olmaz sizin ne zorluklarla cektiginiz veya sahip oldugunuz izler gecer satin almak yerine bir nevi oda calar ve sizde tekrar film yapamayabilirsiniz o yuzden tavsiye etmem o kismi. yada büyük dijital platformlara satabilirseniz ordan da sevdikleriniz izleyebilir. ekteki fotoğrafta filmin konusu mevcuttur. fotoğraf ürüne ait orjinaldir. dikkat etmeniz gereken tek şey tek başına izlememeniz gerektiğidir. filmi çekerken porshe'mi satmıştım o yüzden porshe takas düşünmüyorum. lamborghini, ferrari gibi lüks araçlarla takas olur üzerine nakit alınır veya daire takası düşünebiliriz. film takası düşünmüyoruz lakin çok ısrar eden olursa 50 tane çekilmiş yayınlanmamış cin'li film yapımıyla takas edebiliriz. filmin hasar kaydı bulunmamakta olup montaj suresince sigara içilmemiştir. film başında cüzzi bir miktar pazarlık yapılır. ciddi alıcılar mesaj atsın dönüş yapılır. ölücüler aramasın fiyat 3 milyon türk lirasıdır. abi naktim kalmadı 2.9 milyon veriym geliym alıym diyen oldu vermedik. zaten bize gelişine veriyoruz. altına düşünmüyoruz. düşünen ona göre gelsin konuşalım. 3.000.000 tl (3 milyon türk lirası) bütçe ile bu filmi aldığınızda corana sonrası sinemalar açılır ve vizyona girerseniz ortalama 500.000 seyircide yatırdığınız parayı amorti ediyorsunuz. seyirci kaygısı olan aramasın. yurt dışı sinemalara ,dijital platformlara ve tv'lere rahatlıkla verebileceğiniz bir kalitededir. zaten corona olmasaydı tüm dünya ülkelerinde biz vizyona ve platformlara giriyorduk görüşmeler yapılmıştı. satın alırsanız siz devam edersiniz biz yeni film çekimlerine başlayacağız malum. abi 1.5 milyonum var ne olur diyen başka film baksın lütfen. bu film çekilmiş bir filmdir kurgusu v.s. bitmiştir. herşeyiyle hazır olarak size verilecektir. filmin senaryo dahil tüm yapım haklarını telifleriyle birlikte satıyoruz. yapımcı olarak filmle dilediğinizi yapabilirsiniz. satışlar noterden yapılır. noter masrafı alıcıya aittir.
    --- spoiler ---
  • krediye uygun olup olmadığını belirtmeyen film satış ilanı.
    eksper önce izleyip fiyat biçse diyeceğim, eksperi de atilla dorsay falan yapmak lazım.
  • --- spoiler ---

seyirci kaygısı olan aramasın

--- spoiler ---
  • "2019'un en çok izlenen 5. korku filminin yönetmeni yunus şevik" seklindeki tanitim ile beni benden almis ilandir. o en cok izlenen 5. korku filmi ise kulyas lanetin bedeli adli yapim. bu nasil bir rekor cozemedim.

(bkz: fenerbahçe kırmak üzereyken tanımlanan rekorlar)
  • şu anlık bilmem ama eğer satılırsa güzel bir komedi filmi senaryosu olur.
    memlekette ilham kaynağı bol olunca dolandırıcılık ne seviyelere geldi .. ağzımız açık izliyoruz.
  • korku takıntısı olan aramasın.
    boş muhabbet için aramayın kalp kırarım.
    al, git, izle.
  • gündem olmak için yapılmış bir pr çalışmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap