*

şükela:  tümü | bugün
 • birçok konuda olduğu gibi sanat konusunda da bir şeylerin iyiye gitmediğinin isyanı olan ilandır. ilan

  aslında kızılan da kedi değil kedi eğitmenidir. zira, filmin (bknz: delibal) sonunda cast akarken senaristin anılmadığı bir listede kedi eğitmeninin adının anılması genç senarist kardeşlerimizin sinirlerini bir hayli sızlatmış. bu genç kardeşlerimiz de ortaya koydukları eserin bir "sinema sanatı" olmadığı, sıradan ve satılacak bir nesne olduğuna yapımcıları inandırma yoluna gitmişler.

  sırf keyifli bir dille verdikleri tepki için bile bir kez okunmasını tavsiye ettiğim ilanın linkini bir de burada paylaşayım: yine ilan
 • yarmıştır.

  sıfır olduğunu belirtmeleri iyi olmuş. yüz bin lira verip doktordan temiz de olsa ikinci el senaryo almayı kimse istemez sonuçta.
 • 1500 kelimelik ilanda "kedi" kelimesi bir defa geçiyor. adamlar ne kediye ne de eğitmenine kızmışlar. kızdıkları yapım şirketleri . bunu geri kalan 1499 kelimeden anlayabilirsiniz.
 • sektördeki esas problemi gayet net ifade etmişler.

  filmde oynayan yeteneksiz ama acayip güzel / yakışıklı elemanlar deli paralar kazanırken o filmin asıl yaratıcısına kuş kadar pay verilmesi ve hatta hiç anılmıyor olması kabul edilemez.

  umarım mesajlarını doğru adreslere iletebilirler, bu vesileyle bu haksızlık giderilmiş olur.
 • hiç çekilmemiş...
 • sahibinden.com'un efsane ilanlarına sokulması gereken ilanlardan birisi.
 • arkadaş eyvallah ortada emek var hakkını alın ama bu tek başına yeterli değil. beğenelim beğenmeyelim piyasa diye bir gerçek var ve bir ürün ya da hizmetin ederini genelde alıcılar belirliyor. siz kaça mal ederseniz edin en nihayetinde o parayı verecek müşteri yoksa o parayı kazanamazsınız. o yüzden günlerimizi gecelerimizi verdik yıllarca okuduk ettik falan demeden önce nacizane önerim bulunduğunuz sektörü ve müşterilerinizi tanıyıp ona uygun ürün ortaya koyun. işin sanat kısmına hiç girmiyorum zaten ona girince çıkılmıyor.
 • başlık sahibine ana fikri aşılayamamış yaratıcı bir ilandır. kedi diye açtık farklı bir şey çıktı bu.

  ek olarak; eğer ilan sahibinin aldığı eğitimden kastı üniversitelerin 4 yıllık radyo-sinema ve televizyon bölümü ise, kolay gelsin ama bu işler de maalesef böyle diye devam edebileceğim. gerçekten sektör aşığı ve nispeten fikirlerini güzel bulduğum, yeni mezun bir arkadaşım trt dizilerinde 3 kuruşa asistan olarak çalışıp, yakın zamanda işten ayrıldı. en son özel bir hastanenin halkla ilişkiler pozisyonu için başvuru yaptığını falan anlattı. kafasının içine bakıyorsun mükemmel ama aç kalmamak için alakasız işler kovalamak zorunda kalıyor. bu sektör dünyanın geri kalanında da mı böyle bilemiyorum ama gerçekten üzücü bir durum. umarım ilan sahibi arkadaş, ilan sayesinde yapımcı bir şirketten, en azından güzel bir geri dönüş alabilir.
 • kediyle alakayı kuramadığım ilan. ekşideki başlık aynı hürriyet.com "öyle bir şey yaptı ki" haberlerine benzemiş, haberi açıyorsun konuyla alakası yok.